تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۳۵
کد خبر: ۲۱۸۹۱۱
در نامه دوم مدیرعامل بورس کالا به معاون معدنی وزیر صمت؛
‌می‌متالز - حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران امروز در نامه دیگری به اسداله کشاورز معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به شرایط بازار فولاد و کاهش عرضه شمش فولاد پیرو مشکلات موجود و قطع برق واحد‌های تولیدی، پیشنهادات بورس کالا در جهت بهبود اوضاع بازار را مطرح کرد؛ «برنامه ریزی شرکت‌ها نسبت به عرضه داخلی در قالب فروش سلف با توجه به وضعیت تولید و موجودی انبار شرکت ها» و «امکان تجمیع عرضه‌ها به صورت دو هفته یکبار با تناژ مناسب به جای عرضه هفتگی تا زمان پایداری تولید» دو پیشنهاد مشخص بورس کالا برای بهبود شرایط بازار فولاد است.

به گزارش می‌متالز، در این نامه آمده است: پیرو نامه شماره ۹۱/م مورخ ۲۱ تیر ماه این شرکت، به استحضار می‌رساند پیرو مشکلات موجود و قطع برق واحد‌های تولیدی محصولات فولادی، عرضه شمش در بورس کالا به شدت کاهش یافته به طوریکه تناژ ارایه شده برای تاریخ ۲۸ تیر ماه جاری حدود ۱۱ هزار تن اعلام شده که قطعا نمی‌توان با این تناژ کشف نرخ مناسبی ارایه نمود، لذا عرضه شمش در هفته جاری نیز متوقف گردید.
همانطور که قبلا نیز بیان گردید به منظور برطرف شدن مشکل ضروری است ابتدا تعهدات سررسید شده و تعهدات آتی شرکت‌ها اعم از داخلی و صادراتی محاسبه شده و سپس با توجه به وضعیت تولید و موجودی انبار شرکت‌ها نسبت به عرضه داخلی در قالب فروش سلف برنامه ریزی نمود. تا زمان پایداری تولید نیز امکان تجمیع عرضه‌ها وجود داشته و می‌توان به جای عرضه هفتگی تناژ مناسب به صورت دو هفته یکبار عرضه نمود.
مستدعی است دستور فرمائید مراتب با قید فوریت بررسی و نتیجه به بورس منعکس گردد.
گفتنی است مدیرعامل بورس کالای ایران امروز نامه دیگری نیز در راستای پیشنهادات بورس کالا برای کاهش التهاب بازار سیمان کشور به معاون معدنی وزیر صمت نوشته بود.

منبع: کالاخبر

عناوین برگزیده