تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۳۴
کد خبر: ۲۱۹۰۵۸
‌می‌متالز - کویت به طور متوسط ۲.۴۳ میلیون بشکه در روز نفت در ۲۰۲۰ تولید کرده که احتمالاً در ۲۰۲۱ تا ۲.۳۹ میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد.

به گزارش می‌متالز، انتظار می‌رود صنعت نفت کویت در ۲۰۲۱ به خاطر تمدید قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس کوچک شود و رشد اقتصاد این کشور را به خطر بیندازد.

موسسه اعتبارسنجی گلوبال پلتس رتبه اقتصادی کویت را با توجه به یک دورنمای منفی و تاکید بر کسری بودجه، کمبود استراتژی تامین هزینه‌ها و آسیب دیدن بخش نفت پایین آورده است.

اقتصاد کویت وابسته به نفت است و نفت ۹۰ درصد از صادرات و درآمد دولت کویت را تشکیل می‌دهد.

کویت به طور متوسط ۲.۴۳ میلیون بشکه در روز نفت در ۲۰۲۰ تولید کرد که احتمالاً در ۲۰۲۱ تا ۲.۳۹ میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد و پس از آن در ۲۰۲۲ به ۲.۷۸ میلیون بشکه در روز، در ۲۰۲۳ به ۳.۱ میلیون بشکه در روز و در ۲۰۲۴ به ۳.۲ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

انتظار می‌رود اقتصاد کویت تنها ۰.۵ درصد در ۲۰۲۱ رشد کند. اقتصاد این کشور ۸.۹ درصد در سال گذشته میلادی به خاطر کاهش تولید و تاثیر همه‌گیری کرونا کوچک شده بود.

گلوبال پلتس در گزارش خود اعلام کرد: «بهبود اقتصاد کویت در ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ بهتر خواهد بود و متوسط رشد تولید ناخالص داخلی آن با پایان قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس و افزایش تولید این کشور به ۷ درصد می‌رسد».

این موسسه تخمین می‌زند کویت به نفت بشکه‌ای ۹۰ دلار برای متعادل نگه داشتن بودجه خود نیاز داشته باشد، ولی پیش‌بینی می‌شود متوسط قیمت نفت خام برنت در ۲۰۲۱ برابر با ۶۵ دلار در هر بشکه، در ۲۰۲۲ برابر با ۶۰ دلار و در ۲۰۲۳ برابر با ۵۵ دلار در هر بشکه باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده