تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۴۲
بازدید:۳۳۴
کد خبر: ۲۱۹۲۰۳
دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا:

بانک‌های تهران و البرز تعطیل شدند / بورس هم بست / ابهام در مجامع شرکت‌ها

‌می‌متالز - دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا از تعطیلی بانک‌ها، ادارات و اصناف تهران و البرز خبر داد و با این اوصاف، بورس هم از فردا تا یکشنبه تعطیل است، ولی باید منتظر تکلیف مجمع شرکت‌ها بود.

به گزارش می‌متالز، بابک دین پرست در مورد مصوبه قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس جمهور مبنی بر تعطیلی تمام ادارات استان‌های تهران و البرز و ابهام در فعالیت بانک‌ها، گفت: بانک‌ها، ادارات و اصناف هم از فردا تا یکشنبه آینده تعطیل خواهند بود.

آخرین پیگیری‌های بورس پرس هم نشان می‌دهد مسوولان سازمان بورس از بانک مرکزی در مورد بسته یا باز بودن بانک‌ها در روز‌های آینده، استعلام کرده و از قرار بانک‌ها هم تعطیل هستند، اما هنوز اطلاعیه‌ای صادر نشده است؛ بنابراین در صورت اعلام رسمی تعطیلی بانک‌ها، بازار سرمایه هم شامل ۴ بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی به همراه سپرده گذاری مرکزی و مدیریت فناوری بورس هم تعطیل هستند.

محمدحسن ابراهیمی سرو علیا نایب رییس سازمان بورس هم این موضوع را تایید و اعلام کرد: بازار سرمایه ایران در در روز‌های سه شنبه، شنبه و یکشنبه، تعطیل است.

براساس این گزارش در این میان هنوز تکلیف برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده شرکت‌ها در روز‌های آینده مشخص نیست و باید منتظر اعلام نظر سازمان بورس یا هر یک از شرکت‌ها ماند.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده