تاریخ: ۲۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۳۱
بازدید:۲۹۲
کد خبر: ۲۱۹۲۱۴

مطالعات اکتشافی چادرملو آغاز شد

‌می‌متالز - مدیرعامل چادرملو گفت: باید یک نهضت فراگیر برای شناسایی و اکتشاف معادن کشور آغاز کنیم.

به گزارش می‌متالز، در نشست فنی و عملیاتی مدیران، پیمانکاران و مشاوران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که به منظور سازماندهی برنامه اکتشاف در مجتمع معدنی این شرکت برگزار شد، ناصر تقی زاده، مدیرعامل چادرملو با اشاره به وجود ده‌ها ماده معدنی و ذخایر غنی در کشور گفت: اکتشافات انجام شده در ایران هرگز متناسب با ظرفیت بی القوه موجود نیست و باید یک نهضت فراگیر برای شناسایی و اکتشاف معادن کشور آغاز کنیم.

وی افزود: تحقق این آرمان نیازمند عزم جدی و اراده‌ای مستحکم است که خوشبختانه چادرملو با اعتقاد کامل به این باور، فعالیت گسترده خود را در ۱۷ نقطه امید بخش معدنی در محدوده چادرملو آغاز کرده است.

مدیرعامل چادرملو همچنین افزود: از دیگر اقدامات عملی انجام شده به این منظور، خرید ماشین آلات حفاری عمیق بوده است که در حال حاضر ۲ دستگاه از این ماشین آلات در معدن چادرملو در حال اکتشاف هستند و خوشبختانه به نتایج امید بخشی هم رسیده ایم و ۶ دستگاه دیگر در حال حمل و استقرار در نقاط مورد نظر می‌باشند.

وی در عین حال تصریح کرد: در تلاشیم بخشی از نیاز خود به تجهیزات حفاری را با بهره گیری از توان و تخصص کارشناسان و سازندگان داخلی بومی سازی کنیم.

تقی زاده همچنین با اعلام خبر واگذاری ۳۰۰ کیلومتر مربع محدوده شناسایی شده برای اکتشاف افزود: چادرملو با خیز جدید خود درپی خلق ثروت و ارزش آفرینی از منابع خدادادی نهفته در دل کویر است، با این امید که بتوانیم انقلابی در امر اکتشاف و بهره برداری معادن ایجاد کنیم که بی تردید موجب رشد اقتصادی کشور، توسعه و آبادانی مناطق کم برخوردار و اشتغالزایی قابل توجهی خواهد شد.

بر اساس این گزارش در ادامه این جلسه هر یک از حاضران در نشست، پیشنهادات اجرایی برای سرعت بخشی به پیاده سازی برنامه تدوین شده در امر اکتشاف ارائه کردند و با تشکیل کمیته اکتشاف، تصمیمات لازم اتخاذ شد.

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده