تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۱۴
کد خبر: ۲۱۹۲۲۱
‌می‌متالز - سود عملیاتی لیزینگ صنعت و معدن در ۶ ماهه ابتدای سال مالی نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۳۵ درصدی داشته است.

به گزارش می‌متالز، سود عملیاتی لیزینگ صنعت و معدن در ۶ ماهه ابتدای سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۰ شاهد افزایش بی‎‌سابقه‌ای بود به صورتی که سود عملیاتی در دوره مورد گزارش به مبلغ ۲۷۵.۳۲۵ میلیون ریال رسید و این رقم نسبت به دوره مشابه سال مالی ۱۳۹۹ افزایش ۳۵ درصدی و نسبت به دوره مشابه سال مالی ۱۳۹۸ افزایش ۲۹۱ درصدی را شاهد بود.

 

لیزینگ صنعت و معدن جهشی عمل کرد

رشد پرداخت تسهیلات

بر اساس این گزارش، عملکرد شرکت در پرداخت تسهیلات اعطایی با توجه به عقد قرارداد با پروتکل‌های جدیدی علاوه بر پروتکل‌های قبلی (شامل سایپا، مدیران خودرو، کاریزان خودرو و غیره) مانند گروه خودروسازی مایان، شایان دیزل صنعت پارس و همچنین تنوع بخشیدن به کالا‌های شرکت اجاره هوشمند پویان و فعالیت در بخش صنعت کشاورزی با انعقاد قرارداد با شرکت تعاونی دانش‌بنیان نوین شیار و ... افزایش قابل توجهی داشت به طوری که تسهیلات اعطایی این شرکت در دو سال گذشته نسبت به دو سال قبل از آن از مبلغ ۱.۰۷.۶۸۴ میلیون ریال به ۳.۸۸۲.۵۰۲ میلیون ریال رسیده و با افزایش ۲۶۱ درصدی همراه بود.

لیزینگ صنعت و معدن جهشی عمل کرد

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی

همچنین علاوه بر موارد مذکور، حذف مالیات بر ارزش افزوده از قرارداد‌های منعقده پیش رو باعث افزایش اقبال عمومی به این صنعت و رشد هر چه بیشتر این صنعت و متعاقب آن شرکت لیزینگ صنعت و معدن خواهد شد. البته در کنار این ارقام و عملکرد مالی مناسب شرکت، افزایش سرمایه جذاب ۱۰۰ درصدی از محل سود انباشته واقع شده است که در مرحله پیشنهاد هیات‌مدیره به مجمع قرار دارد. در مجموع با اجرای این افزایش سرمایه سهامداران از مزایای آن و استفاده از سود انباشته شرکت بهره‌مند می‌شوند که منجر به افزایش دو برابری تعداد سهام ایشان و منفعت سهامداران از این طرح می‌شود.

منبع: صدای بورس

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین