تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۵۶
کد خبر: ۲۱۹۳۰۲
افزایش درآمد پلکانی فولادساز کویرنشین همچون سال گذشته بود؛
‌می‌متالز - بیشترین درآمدی که در این ماه "ارفع" به دست آورده از فروش «شمش فولادی صادراتی» با ۴.۰۸۰ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش می‌متالز، ارفع در تیر ماه تاکنون ۳۰ هزار تن شمش در بورس کالا عرضه کرده است که با ۶۳ هزار تن تقاضا مواجه شد و ۲۵ هزار تن از این مقدار با میانگین قیمت ۱۳.۲۹۷ تومان در هر کیلوگرم معامله شد. میانگین قیمت شمش بلوم ارفع در بورس کالا در فصل زمستان سال گذشته ۱۱.۱۵۳ تومان به ازای هر کیلو و در فصل بهار ۱۲.۰۴۴ تومان رقم خورده بود.

شمش ارفع حدود یک ماه است که در بالای ۱۳ هزار تومان قیمت می‌خورد.

این محصول با ثبت قیمت ۱۳.۴۲۱ تومان در هفته گذشته، رکورد جدیدی بر جای گذاشت. قیمت بیلت ایران فوب خلیچ فارس در هفته اخیر به ۶۰۲ و قیمت اسلب به ۷۷۵ دلار در تن رسیده است.

شرکت آهن و فولاد ارفع در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به خردادماه سال جاری میزان درآمد‌های شناسایی‌شده طی دوره یک‌‎ماهه را برابر با مبلغ ۷.۷۷۳ میلیارد ریال گزارش کرده که در بازار‌های داخلی و صادراتی این درآمد حاصل‌شده، مجموع درآمد‌های به‌دست‌آمده از ابتدای سال مالی تا پایان خردادماه این شرکت فولادی به میزان ۱۶.۷۳۰ میلیارد ریال بوده، میزان سرمایه ثبت‌شده این شرکت فولادی ۱۲ هزار میلیارد ریال اعلام‌شده است.

درآمد‌های شناسایی‌شده آهن و فولاد ارفع

بر پایه این گزارش، شرکت آهن و فولاد ارفع در پایان خردادماه سال جاری میزان درآمدی که کسب کرده نسبت به ماه گذشته با افزایش ۴۰ درصدی روبه‌رو بوده و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز با رشد ۲۸ درصدی مواجه بوده، بیشترین درآمدی که در این ماه "ارفع" به دست آورده از فروش «شمش فولادی صادراتی» با ۴.۰۸۰ میلیارد ریال بوده، همچنین میزان نرخ فروش این محصول ۱۳۰.۵۵۷.۰۲۰ ریال گزارش‌شده است.

مقدار فروش محصولات شرکت "ارفع"

بر اساس این گزارش صورت گرفته، شرکت آهن و فولاد ارفع در پایان خردادماه سال جاری فروش محصولات خود را طی این دوره برابر با ۶۰.۲۶۵ تن اعلام کرده که حجم عمده‌ای از این مقدار فروش در بازار صادراتی و متعلق به «شمش فولادی» با ۳۱.۲۵۲ تن بوده است.

مقدار فروش محصولات آهن و فولاد ارفع نسبت به ماه گذشته افزایش ۲۹ درصدی را به دنبال داشته و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز ۴۵ درصد کاهش فروش را تجربه کرده، از ابتدای سال مالی تا پایان خردادماه فروش محصولات این شرکت فولادی ۱۳۸.۶۲۱ تن اعلام‌شده که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد اُفت را به دنبال داشته است.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده