تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۴۴
کد خبر: ۲۱۹۳۱۶
‌می‌متالز - بر اساس سیاست‌های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو، سهم کارآفرینان پیشرو از تسهیلات و مشوق‌های بودجه‌ای کشور تعیین شد.

به گزارش می‌متالز، چند روز گذشته بود که هیات وزیران، به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی، سیاست‌های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو را تصویب کرد.

بر اساس این تصویب نامه کارآفرین پیشرو شخصی که کسب و کار بنیانگذاری شده توسط او موجب ارتقای زنجیره ارزش صنعت مربوط خود شده و به سطح مشخصی از رشد شاخص ترکیبی اشتغال، فروش و صادرات دست یافته است.

اولین پیشرو بودن می‌تواند در یکی از زمینه‌های دستیابی به بازار‌های جدید و رقابتی، دست‌یابی به برند فراملی و پیاده سازی سازو کار‌هایی در کل زنجیره ارزش که موجب ارتقای کیفیت یا کاهش هزینه کل زنجیره ارزش صنعت مربوط شود.

بر اساس این مصوبه هرساله سهم کارآفرینان پیشرو از تسهیلات و مشوق‌های بودجه‌ای در قوانین بودجه سنواتی منظور می‌شود و برنامه‌های تحت عنوان موضوع تولید و اشتغال با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه تعیین خواهد شد.

کارآفرینان پیشرو همچنین می‌بایست یکی از فعالیت‌های زیر را به عنوان مسوولیت اجتماعی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه بر عهده گیرند.
بر این اساس راه اندازی مرکز نوآوری، باشگاه کارآفرینان نوجوان، مراکز رشد کارآفرینی یا باشگاه صادرات شتابدهی، پرورش و رشد گروه‌های جوان دارای ظرفیت بالا، راه اندازی کافه کارآفرینی در زیست بوم، اجرای فعالیت‌های سبز و دوستدار محیط زیست، بسترسازی برای گفت وگوی سیاست گذاران منطقه‌ای و بازیگران زیست بوم و ... از جمله این فعالیت هاست.

برای مشاهده بسته کامل سیاست‌های تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین