تاریخ: ۳۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۵۰
کد خبر: ۲۱۹۴۴۳
نایب رئیس خانه معدن استان ایلام مطرح کرد؛
‌می‌متالز - جعفریان، نایب رئیس خانه معدن استان ایلام با اشاره به اینکه دلالان باعث افزایش قیمت سیمان در ایلام شده اند، گفت: متاسفانه کلینکر کارخانه سیمان ایلام به صورت خام به عراق صادر می‌شود.

به گزارش می‌متالز، امیر جعفریان وضعیت کارخانه سیمان ایلام را بسیار بحرانی و مدیریت آن را ضعیف و ناکارامد خواند.

وی با اشاره به اینکه سیمان ایلام بی کیفیت شده است، افزود: امروز خریداران ناگزیر به استفاده از این محصول نامرغوب هستند.

نایب رئیس خانه معدن استان ایلام اضافه کرد: واحد فروش کارخانه سیمان به واسطه‌ها واگذار شده و مسوولان این بخش که باید در بطن تمام مسائل و امورات فروش باشند، شانه خالی می‌کنند.

جعفریان عنوان کرد: همین موضوع موجب بازار سیاه سیمان در استان و فروش کلینکر به کشور عراق به صورت خام شده است.

نایب رئیس خانه معدن استان ایلام اضافه کرد: اینکه کارخانه‌ای در هر استان احداث و افتتاح می‌شود، باید ابتدا استان به لحاظ قانونی در درجه اول کمبود‌های استان را رفع کند، نه از سوی واسطه و دلالان آن را در بازار‌های سیاه و استان‌های دیگر با قیمت‌های گزافی بفروشند.

جعفریان عنوان کرد: نکته اصلی و جالب توجه اینجاست نرخ سیمان همزمان با استان‌های دیگر افزایش منطقی نداشته و دست واسطه گران و همچنین کسانی که در کارخانه سیمان ذینفع هستند، مانع این موضوع شده تا بتوانند سیمان ایلام را با سود بیشتری برای خود در استان‌های دیگر بفروش برسانند.

وی افزود: این یعنی حفظ منافع شخص و نابودی منافع منطقه‌ای و ملی، امید است نظر به رایزنی‌هایی که با مسولان استان در این زمینه انجام شده هر چه سریعتر نسبت به این موضوع مهم واکنش و اقدامات اساسی صورت پذیرد.

منبع: تحلیل بازار

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین