تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۵۸
کد خبر: ۲۱۹۷۶۸
‌می‌متالز - قیمت طلا ۱۸ عیار رشد کرد و هر گرم طلا ۱،۰۵۹،۰۰۰ (یک میلیون و پنجاه و نه هزار) تومان نرخ گذاری شد.

به گزارش می‌متالز، قیمت جهانی طلا در پایان معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران) تحت تأثیر جهش سود اوراق قرضه آمریکا، رشد بازار‌های سهام و تقویت ارزش دلار پایین آمد.

قیمت جهانی طلا در پایان معاملات دیشب (بامداد شنبه به وقت تهران) تحت تأثیر جهش سود اوراق قرضه آمریکا، رشد بازار‌های سهام و تقویت ارزش دلار پایین آمد.

با این حال شاخص‌های طلا در انتهای معاملات بخشی از افت دیروز خود را جبران کردند و در مقادیر بالاتری بسته شدند.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن (اسپات‌گلد) ۰.۳ درصد افت کرد و به ۱،۸۰۰.۷۲ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۰.۲ درصد افت کرد و به ۱،۸۰۱.۸۰ دلار رسید.

قیمت طلا که در معاملات این هفته موقتاً به بالاترین سطح ۱ ماهه نزدیک شده بود در انتهای هفته با کاهش وحشت از کرونای دلتا با افت هفتگی ۰.۷ درصدی روبرو شد. کاهش نگرانی جهانی از شدت گرفتن شیوع کرونای دلتا باعث شد در انتهای هفته سرمایه‌گذاران سرمایه‌های امنی نظیر طلا را فروخته و رو به خرید سرمایه‌های ریسک‌دارتری مانند سهام بیاورند.

پس از اینکه در اواسط هفته بانک مرکزی اروپا اعلام کرد نرخ بهره خود را فعلاً در پایین‌ترین رکورد تاریخ نگاه خواهد داشت، تمرکز بازار‌ها بر روی اجلاس جدید فدرال‌رزرو آمریکا در هفته پیش رو قرار گرفته است.

آنچه در معاملات دیشب قیمت طلا را پایین آورد این بود که سود اوراق قرضه آمریکا و دلار پیش از اجلاس فدرال‌رزرو تقویت شده و تقاضا برای خرید طلا را پایین آوردند.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

قیمت سکه امامی با افزایش ۰.۹۴ درصدی نسبت به روز قبل، ۱۰،۷۰۰،۰۰۰ (ده میلیون و هفتصد هزار) تومان معامله شد.

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز با افزایش ۰.۳۶ درصدی، از ۱،۰۵۵،۱۰۰ (یک میلیون و پنجاه و پنج هزار و یکصد) تومان به ۱،۰۵۹،۰۰۰ (یک میلیون و پنجاه و نه هزار) تومان رسید.

همچنین هر مثقال طلا ۱۸ عیار با افزایش ۰.۵۴ درصدی نسبت به روز قبل، ۴،۵۸۸،۰۰۰ (چهار میلیون و پانصد و هشتاد و هشت هزار) تومان معامله شد.

در بازار امروز نیم سکه ۵،۵۰۰،۰۰۰ (پنج میلیون و پانصد هزار) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت طلا و سکه امروز ۳ مرداد / افزایش قیمت‌ها در کنار کاهش انس جهانی

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده