تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۴۹
بازدید: ۲۸۱
کد خبر: ۲۱۹۹۴۱
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

تصویب پاداش ۵۰۰ میلیونی اعضای هیات مدیره یک بانک در چند ثانیه! + فیلم

‌می‌متالز - ویدئویی از مجمع عمومی بانک تجارت منتشر شده است که نشان می‌دهد اعضای هیات مدیره این بانک در عرض چند ثانیه برای خودشان پاداش ۵۰۰ میلیونی تصویب می‌کنند.

به گزارش می‌متالز، مجمع عمومی بانک تجارت در پی فراخوان وبسایت این بانک در تاریخ ۲۹ تیرماه سال جاری باحضور ۱۵ نفر از سهامداران حقیقی و حقوقی با رعایت حصول حد نصاب قانونی (۵۰ درصد سهامداران به اضافه یک سهم) و همچنین حضور آنلاین دیگر سهام داران برگزار شد.


یکی از محور‌های برگزاری این مجمع تعیین پاداش اعضاء هیأت مدیره برای عملکرد سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ بوده است که حاوی نکات جالبی است.

در ویدئویی که از طریق ضبط پخش زنده این جلسه در اپلیکیشن همراه بانک تجارت پخش شده است اعضای هیات مدیره بانک تجارت در چند ثانیه پاداشی ۵۰۰ میلیون تومانی برای خود تصویب می‌کنند که در ادامه ویدئوی آن را مشاهده می‌کنید:

تعداد بازدید : 11در ابتدا ناظر جلسه پیشنهاد تصویب پاداش خالص ۴۰۰ میلیون تومانی می‌دهد و سپس اعضا به بهانه تصویب پاداش ناخالص و کسر مالیات ۱۰۰ میلیون تومان دیگر به‌ای مبلغ در شرایط فعلی اقتصادی اضافه می‌کنند.

اما نکته دیگر این است که در گزارش وبسایت بانک تجارت این بخش از جلسه قید نشده و به مصوبات دیگر مجمع سالیانه بانک تجارت اشاره شده است.

تصویب پاداش ۵۰۰ میلیونی اعضای هیات مدیره یک بانک در چند ثانیه! + فیلممجمع عمومی این بانک، اما در فایل ضمیمه اطلاعیه خود در سایت کدال سازمان بورس و اوراق بهادار، در تشریح سایر مصوبات خود گفته که برای حداقل دوجلسه در ماه، اعضای هیات مدیره مبلغ ۳ میلیون تومان حق حضور و یک میلیون وسیصد هزار تومان برای شرکت اعضا در جلسات کمیته‌های خصصی به شرط حداقل یک جلسه در ماه مبلغ یک میلیون و سیصد هزار تومان مازاد به عنوان حق حضور دریافت خواهند کرد.

این تصمیمات درحالی گرفته می‌شود که محل انتقاد وارده به آن نه قانونی بودن یا نبودن چنین تصمیماتی بلکه مشکلات اقتصادی این روز‌ها و تلاش‌های گا‌ها بی سرانجام شهروندان عادی برای گرفتن چند میلیون وام از همین بانک ها، اتخاذ چنین تصمیماتی را زیرسوال می‌برد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی جماران (جی پلاس)

عناوین برگزیده