تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۷
کد خبر: ۲۲۰۰۱۵
با تصویب هیأت دولت؛
‌می‌متالز - سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در راستای رفع مشکلات توسعه شهرک صنعتی ایوانکی استان سمنان، درخواست صدور مجوز توسعه اراضی این شهرک به مساحت ۳۵۰ هکتار در مرز داخل شعاع ۶۰ کیلومتری تهران ـ گرمسار را به هیأت دولت ارائه نمود.

به گزارش می‌متالز، شهرستان گرمسار از جمله مناطقی به شمار می‌رود که بیش از ۳۷ درصد از صنعت استان سمنان را در خود جای داده و مورد استقبال سرمایه گذاران برای حضور در شهرک‌های صنعتی این شهرستان، به‌ویژه ایوانکی قرار گرفته است.

مطابق موافقت نامه سال ۱۳۹۰ هیأت وزیران، محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران در مسیر گرمسار به ۶۰ کیلومتر تقلیل یافت.

از آن‌جایی که شهرک صنعتی ایوانکی در مرز داخل شعاع ۶۰ کیلومتری تهران ـ گرمسار قرار دارد، لذا سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در راستای برون رفت از مشکلات ناشی از اعمال ممنوعیت استقرار واحد‌های مذکور و با هدف توسعه پایدار و متوازن، جلوگیری از معضلات زیست محیطی، درخواست صدور مجوز توسعه اراضی شهرک صنعتی ایوانکی به مساحت ۳۵۰ هکتار را به هیأت دولت ارائه نموده است.

مطابق این متن پیشنهادی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به دفتر هیأت دولت ارسال شده است، "سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌تواند نسبت به توسعه اراضی شهرک صنعتی ایوانکی به مساحت ۳۵۰ هکتار اقدام نماید. "

 

منبع: شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)