تاریخ: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۳۹
کد خبر: ۲۲۰۲۰۹
‌می‌متالز - صدیف بدری نماینده مجلس یازدهم گفت: هر روز شاهد افزایش قیمت کالا‌های اساسی هستیم و قیمت میوه و کالا‌های اساسی سر به فلک کشیده است. گرانی به سیمان و میلگرد هم رسیده است که باید در دستور رسیدگی مجلس قرار بگیرد. تولید سیمان بیش از نیاز داخلی است و مشخص نیست چرا سیمان گران می‌شود، اما مطابق با حرف مسئولان بیست دلال قیمت سیمان را در بازار تعیین می‌کنند.

به گزارش می‌متالز، نماینده مجلس یازدهم با انتقاد از گرانی کالا‌های اساسی تاکید کرد که بیست دلال قیمت سیمان را در بازار تعیین می‌کنند.

صدیف بدری نماینده مجلس یازدهم، در جلسه علنی امروز دوشنبه چهارم مردادماه در تذکر شفاهی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰ طرح منتظر اعلام وصول مجلس است، هیات رئیسه باید اولویت‌های کشور را در دستور کار قرار دهد، با انتقاد از گرانی‌های اخیر گفت: هر روز شاهد افزایش قیمت کالا‌های اساسی هستیم و قیمت میوه و کالا‌های اساسی سر به فلک کشیده است. گرانی به سیمان و میلگرد هم رسیده است که باید در دستور رسیدگی مجلس قرار بگیرد. تولید سیمان بیش از نیاز داخلی است و مشخص نیست چرا سیمان گران می‌شود، اما مطابق با حرف مسئولان بیست دلال قیمت سیمان را در بازار تعیین می‌کنند.

ممکن است مسائل خوزستان در استان‌های دیگر هم اتفاق بیفتد

بدری با تاکید بر حل مشکل آب کشور تاکید کرد: ممکن است مسائل خوزستان در استان‌های دیگر هم اتفاق بیفتد باید فکری جدی در این مورد کرد. لازم است مرکز پژوهش‌های مجلس با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و کارشناسان خارجی مطالعاتی در این باره داشته باشند. همچنین انتقال آب از دریای خرز به دریا عمان و خلیج فارس مورد ارزیابی جدی قرار بگیرد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی جماران (جی پلاس)