تاریخ: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۱۰
کد خبر: ۲۲۰۷۶۷
‌می‌متالز - مقام مسئول بنادر و دریانوردی اعلام کرد: سازمان بنادر و دریانوردی اسامی ۹۵ هزار دریانورد واجد شرایط تزریق واکسن کرونا را به وزارت بهداشت ارسال کرده است.

به گزارش می‌متالز، علی‌اکبر مرزبان در رابطه با آخرین جزییات واکسیناسیون دریانوردان، اظهار کرد: در مجموع اسامی ۹۵ هزار نفر از دریانوردان که ۸۵ هزار نفر آن‌ها روی کشتی‌های عمدتا تجاری و بعضا خدماتی فعالیت می‌کنند و شناسنامه دریانوردی معتبر دارند و ۱۰ هزار نفر دیگر که دارای گواهینامه شایستگی قایقرانی هستند، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت تخصیص واکسن ارسال شده است.

وی ادامه داد: تدوین شیوه‌نامه اجرایی نحوه تزریق واکسن در دست پیگیری است و سازمان بنادر و دریانوردی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه همکاری لازم را مدنظر قرار می‌دهد.

مدیرکل امور دریانوردان، سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در روز‌های آتی جزییات بیشتری در این زمینه اعلام می‌شود، گفت: واکسیناسیون دریانوردان موجب خواهد شد تا بدون مانع تراشی کشور‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، شاهد تردد آسان و مطلوب دریانوردان از بنادر ایران به بنادر سایر کشور‌ها باشیم.

وی با اشاره به اینکه بر اساس درخواست انجمن صنفی دریانوردان تجاری، اتحادیه مالکان کشتی‌های ایران، شرکت ملی نفتکش و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از سازمان بنادر و دریانوردی، پیگیری واکسیناسیون دریانوردان در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: پس از پیگیری‌های متعدد، وزارت بهداشت در پاسخ به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که دریانوردان در زمره مشاغل حساس و گروه سوم اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گرفته‌اند و مردادماه واکسیناسیون این گروه آغاز می‌شود.

مرزبان با بیان اینکه یکی از خواسته‌های به حق جامعه دریانوردان ایرانی واکسیناسیون کرونا است، عنوان کرد: این مساله به منظور ارائه روان خدمات و گردش چرخ حمل و نقل دریایی است که در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل امور دریانوردان، سازمان‌های تخصصی و بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه از دریانوردان تقاضا می‌شود، منتظر اعلام وزارت بهداشت در رابطه با نحوه ثبت‌نام و مراجعه تزریق واکسن کرونا باشند، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به صورت جدی پیگیر این موضوع است تا تزریق واکسیناسیون دریانوردان به سرعت انجام شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم