تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۵۰
کد خبر: ۲۲۱۱۹۰
‌می‌متالز - شرکت سیمان فارس نو در سه ماه نخست امسال توانست نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد در شاخص سود خالص رشد داشته باشد.

به گزارش می‌متالز، احمد شریفی، مدیرعامل شرکت سیمان فارس نو با اشاره به اهمیت قابل توجه راهبرد‌های شرکت‌های سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سیتا گفت: در شرایطی که بحران انرژی در کشور مشکلاتی ایجاد کرد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سیتا توانستند با برنامه ریزی علاوه بر بهبود میزان مصرف برق به سوددهی مناسبی در سیمان فارس نو دست یابند. شرکت سیمان فارس نو با پیگیری سیاست‌های کلان هلدینگ و اجرای موفقیت آمیز برنامه‌ها موفق شد به سود خالص ۳۷ میلیارد تومانی در سه ماهه نخست سال جاری دست یابد که این رقم حاکی از رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت سیمان فارس نو با اشاره به اهمیت بحث‌های فنی در هلدینگ به فعالیت سه ماهه گذشته پرداخت و در این زمینه توضیح داد: کاهش در میزان مصرف انرژی الکتریکی در اوج بار و کسب کمترین میزان در گروه در سه ماهه اول ۱۴۰۰، کاهش نوسان مقاومت در مقاومت‌های سیمان تولیدی و کسب کمترین میزان در گروه در سه ماهه اول ۱۴۰۰ و افزایش راندمان تولید کوره و کسب بالاترین میزان در گروه در سه ماهه اول ۱۴۰۰ از جمله مهمترین اقدامات فنی شرکت سیمان فارس نو در سه ماهه نخست سال جاری به شمار می‌رود.


شریفی گفت: از مهمترین دستاورد‌هایی سه ماهه گذشته برای کل صنعت سیمان از جمله شرکت سیمان فارس نو میتوان به عرضه کل محصولات سیمان شرکت در بورس از اواخر خرداد ماه سال جاری کالا نام برد. خوشبختانه به عرضه سیمان در بورس کالا، شفافیت قابل توجهی بر معاملات سیمانی حاکم است و مردم نیز می‌توانند به راحتی محصولات مورد نیاز خود را تامین کنند. علاوه بر این با ورود سیمان به بورس کالا علاوه بر جلوگیری از سود غیرمتعارف دلالان، نظام قیمت گذاری نیز بر اصل عرضه و تقاضا بازگشته و قیمت دستوری که در تضاد با منافع سهامداران است، حذف شده است.

وی با اشاره به این که شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سیتا در دو سال گذشته برای حفاظت از حقوق صاحبان سهام بر پروند‌های حقوقی تاکید قابل توجهی داشتنند، توضیح داد: در این راستا در سه ماهه گذشته تعداد ۲ پرونده با موفقیت به پایان رسید.

بررسی عملکرد سه ماهه سیمان فارس نو

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط