تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۵
کد خبر: ۲۲۱۳۰۰
‌می‌متالز - محصول جدید پتروکربن که در صنایع فولاد و کارخانجات قند و شکر کاربرد دارد در طبس رونمایی شد.

به گزارش می‌متالز، در این مراسم تفاهم نامه همکاری بین دو شرکت پتروشیمی و معدنی طبس به رونمایی از محصول جدید پتروکربن در شهرستان طبسامضا رسید.

مدیرعامل شرکت معدنی فروآلیاژ تام در طبس گفت: در نگاه ویژه‌ی این شرکت، خام فروشی به صفر رسانده شده و پتروکربن محصول مشترک دو شرکت مختلف صنعتی است.

مقامی افزود: محصول تولیدی قابلیت مصرف در تولید پودر متالوژی و خمیر الکترود را دارد که پاشنه آشیل صنایع فولاد و کارخانجات قند و شکر است و بخشی از نیاز‌های کشور را مرتفع می‌کند.

وی استفاده از نیرو‌های بومی منطقه را از مزایای این فعالیت برشمرد و گفت: نیرو‌ها آموزش‌های لازم را دیده اند و توانسته اند اهداف را نیز برآورده کنند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون نیز گفت: پنجاه درصد تولیدات ما نیاز کشور را برطرف می‌مند و پنجاه درصد دیگر نیز صادر می‌شود.

صدیقی زاده گفت: این محصول گرانترین ماده در پتروشیمی‌هاست.

فرماندار ویژه شهرستان طبس نیز با ارائه گزارشی از وضعیت معادن شهرستان طبس گفت: جلوگیری از واردات به کشور و افزایش صادرات، از موضوعاتی است که می‌تواند کارآفرینان را به نقطه‌ی اوج و خودکفایی کشور برساند.

فلاحی افزود: استفاده از ضایعات و بکارگیری آن در صنعتی جدید، اتفاقی مبارک است که می‌تواند در اشتغال زایی آتی شهرستان طبس مثمر ثمر باشد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما خراسان جنوبی