تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۰۸
کد خبر: ۲۲۱۶۲۷
‌می‌متالز - فولاد سنگان به‌عنوان یکی از قطب‌های تولید گندله در شرق کشور با هم‌افزایی، تدوین استراتژی‌های مناسب، کاهش توقفات با وجود قطعی‌های مکرر جریان برق و گاز، نقش بسزایی در تأمین گندله موردنیاز فولاد مبارکه، داشته است.

به گزارش می‌متالز، علی امرایی، مدیرعامل فولاد سنگان به مناسبت سالگرد افتتاح گندله‌سازی ۵ میلیون تنی این شرکت در سال ۱۳۹۶ اظهار کرد: فولاد سنگان از ابتدای تأسیس تاکنون با تولید نزدیک به ۱۱ میلیون تن گندله، تأثیر بسزایی در رفع چالش تأمین مواد اولیه فولاد مبارکه اصفهان داشته است.

وی افزود: همان‌طور که در سال گذشته این شرکت به‌منظور مطابقت با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و رسیدن به اهداف تولیدی و همچنین هم‌سویی با شعار سال و فرمان رهبر معظم انقلاب در زمینه جهش تولید، اهم فعالیت‌ها و توجه خود را به بخش تولید معطوف کرد.

مدیرعامل فولاد سنگان ادامه داد: برنامه‌ریزی منسجم در شرکت فولاد سنگان باعث دست‌یابی سریع‌تر به اهداف تولیدی شرکت شد. رویکرد فولاد سنگان در سال گذشته استفاده از تمامی ظرفیت‌های تولیدی مبتنی بر بومی‌سازی، ارتقای سیستم‌های نگهداری، کاهش توقف و مدیریت هزینه‌ها باوجود کمبود مواد اولیه بود و توانستیم اهداف فراتر از برنامه پیش‌بینی‌شده را محقق سازیم.

امرایی خاطرنشان کرد: هرچند در سال‌های اخیر کمبود کنسانتره یکی از معضلات جدی تولیدکنندگان گندله به شمار می‌رود، اما شرکت فولاد سنگان توانست با استفاده بهینه از ظرفیت‌ها، این نقیصه را کم اثر نماید.

وی بیان کرد: شرکت فولاد سنگان با هدف‌گذاری مناسب موفق به ثبت رکورد‌های تولید روزانه و ماهیانه گردید و توانست افزایش تولید ۳۴ درصدی در سال ۹۹ را نسبت به سال ۹۸ ثبت نماید که نشان از هدف‌گذاری دقیق و منطقی شرکت دارد. تولید تجمعی گندله فولاد سنگان در سال ۹۹ به میزان ۳ میلیون و ۳۰۴ هزار تن بود. فولاد سنگان در سه ماه اول سال جاری تولید تجمعی گندله به میزان بیش از ۱ میلیون و ۲۴۵ هزار تن را محقق ساخته است.

وی خاطرنشان کرد: فولاد سنـگان در راستای جلوگیری از خام فروشی، تحقق شعار جایگزینی معدن به‌جای نفت، در راستای همراهی با گام دوم انقلاب و با هدف تکمیل زنجیره ارزش در تولید فولاد اقدام نمود و امسال نیز با تأکید بر شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» قدم‌های خود را مصمم‌تر برخواهد داشت.

مدیرعامل فولاد سنگان تصریح کرد: شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به‌عنوان زیرمجموعه گروه فولاد مبارکه موفق شد بعد از رکورد‌های پی‌درپی در سال گذشته، امسال نیز علی‌رغم تعطیلات، به علت بیماری کرونا و قطعی برق، به رشد قابل‌توجهی در تولید گندله دست یابد.

امرایی ادامه داد: تلاشگران فولاد سنگان در سه‌ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ با تولید حدود یک میلیون و ۱۱۱ هزار تن گندله، با رشد ۶۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، موفق به تأمین بخش قابل‌ملاحظه‌ای از مواد اولیه موردنیاز شرکت فولاد مبارکه شدند. تولید گندله شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان در سه‌ماهه اول سال ۹۹ معادل ۶۷۴ هزار تن بوده است.

مدیرعامل فولاد سنگان گفت: با توجه به برنامه‌ریزی مدون و عملیاتی کردن برنامه‌های استراتژیک، این شرکت موفق به ثبت رکورد تولید ماهیانه حدود ۴۲۳ هزار تن گندله شده است.

منبع: بورس نیوز