تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۵
کد خبر: ۲۲۱۶۹۵
‌می‌متالز - مدیر عامل شرکت عمران پردیس گفت: پس از ابلاغ اساسنامه یکپارچه مسکن مهر اختلافات ساکنان مسکن مهر به طور چشمگیری کاهش یافته است.

به گزارش می‌متالز، مهدی هدایت با یادآوری اینکه سال گذشته اساسنامه منازل مسکونی مهر در شهر جدید پردیس به تمام مدیران بلوک‌های فاز‌های ۱۱، ۹ قدیم، ۵ و ۹ جدید، ۸، ۵ و ۳ ابلاغ شد اظهار کرد: این اساسنامه بر اساس قانون تملک آپارتمان‌ها تهیه و در مورد کلیت ساختمان از جمله اداره آن و نحوه حل و اختلاف ساکنین، مالکین و اعضای هیات مدیره از طریق داوری تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف شده است.

وی بیان کرد: با ابلاغ این اساسنامه بسیاری از اختلافات به حداقل رسیده است و هم اکنون شاهد کاهش پرونده‌های حقوقی مربوط به ساکنین مساکن مهر در محاکم قضایی هستیم

به گفته هدایت این اتفاق برای اولین بار در شهر‌های جدید در شهر جدید پردیس افتاده است و با این اساسنامه امیدواریم ساکنان بتوانند در فضایی قانونمند، زندگی خوب و راحتی داشته باشند.

در ابلاغیه مدیرعامل شرکت عمران به کلیه مدیران بلوک‌های مساکن مهر آمده است:

احتراما، در راستای نامه شماره ۶۲۱۴/۱۰۱۸/۹۰۰۱ مورخ۹۹/۱۱/۰۴دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان پردیس در خصوص تدوین اساسنامه مساکن مهر، به پیوست تصویر اساسنامه ساختمان بلوک‌هایی مساکن مهر فاز‌های ۱۱، ۹ قدیم، ۵ و ۹ جدید، ۸، ۵ و ۳ در ۷۸ ماده وفق قانون تملک آپارتمان‌ها مصوب ۱۲/۱۶/ ۱۳۴۳و آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۴۷/۲/۸تدوین و تایید شده از سوی معاونت محترم پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران، دادستان محترم شهرستان عمومی و انقلاب و ریاست محترم دادگستری شهرستان پردیس و شرکت عمران پردیس جهت اطلاع و اقدام وفق مواد اساسنامه تدوینی ارسال می‌گردد. مقتضی است من بعد اداره ساختمان و مرجع حل و فصل کلیه اختلافات فی مابین مالکین، ساکنین و اعضای هیات مدیره در خصوص امورات مربوط به ساختمان طبق اساسنامه ارسالی رسیدگی گردد. لیکن در صورت عدم اقدام وفق اساسنامه تدوین شده، کلیه مسوولیت‌های جزایی و مدنی ساختمان به عهده مدیر بلوک و اعضای هیات مدیره است.

منبع: خبرگزاری تسنیم