تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۲۶
بازدید: ۳۷۶
کد خبر: ۲۲۱۶۹۸
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۱۴۰۰/۰۵/۱۶

‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های لنت ترمز ایران، معدنی دماوند و قند هکمتان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشت و دام قیام اصفهان، صنعتی دوده فام و سنگ آهن گهر زمین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد هزار و ۷۱۸ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۰۷ هزار و ۷۵۸ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۷ میلیارد و ۸۴۶ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۹۴۷ میلیارد تومان در بیش از ۸۸۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های لنت ترمز ایران، معدنی دماوند و قند هکمتان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سپنتا، لبنیات کالبر و داده پردازی ایران افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۳۵۵ میلیون ورقه به‌ارزش ۵ هزار و ۱۸۵ میلیارد تومان در ۴۲۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۷ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۲۴۰ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشت و دام قیام اصفهان، صنعتی دوده فام و سنگ آهن گهر زمین بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه گلستان، مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده