تاریخ: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۳۴
بازدید: ۳۲۵
کد خبر: ۲۲۱۸۱۲
سرویس خبر : آهن و فولاد
خرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایران

روند قیمت فولاد صادراتی ایران/ کاهش بیش از ۴ درصد نرخ شمش و اسلب صادراتی + نمودار

‌می‌متالز - طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمد‌های ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۱۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۲۶.۵ دلاری یا ۴.۱ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته با کاهش ۳۲.۵ دلاری یا ۴.۲ درصدی به ۷۳۲.۵ دلار به ازای هر تن رسید.

به گزارش می‌متالز، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۴.۲ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۷۲۵ تا ۷۴۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۶ مرداد، کاهش ۴.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

چین همچنان به دنبال کردن سیاست مهار قیمت سنگ آهن و فولاد اصرار دارد و این سیاست همزمان با کاهش تقاضا در شرق آسیا و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در برخی از کشور‌های مصرف‌کننده فولاد، کاهش قیمت‌ها در بازار‌های جهانی فولاد را درپی داشته است.

متال بولتن گزارش داده است که فولاد مبارکه در هفته گذشته یک محموله ۳۰ هزار تنی اسلب را با قیمت ۷۴۰ دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است.

مشکل قطعی و جیره‌بندی برق شرکت‌های فولاد هنوز حل نشده است و در کل بازار فولاد صادراتی ایران راکد است.

منبع: چیلان

عناوین برگزیده