تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۶
بازدید: ۳۰۳
کد خبر: ۲۲۲۲۳۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

بانک‌های خصوصی مشکلی با واگذاری املاک مازاد در بورس کالا ندارند

‌می‌متالز - دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت: بانک‌ها تابع مقررات بانک مرکزی هستند و با واگذاری شرکت‌های مازاد خود به شیوه‌های مختلف مثل بورس کالا مشکلی ندارند.

به گزارش می‌متالز، دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی با بیان این مطلب، اظهار کرد: برخی از بانک‌ها شعب مازاد دارند و می‌توانند آن‌ها را نیز از طریق بورس کالا به فروش برسانند. بانک‌های خصوصی ۱۱ کارگاه تولیدی را در کل کشور تملیک کرده اند که ۴ فقره از آن‌ها در اختیار صاحبان قبلی است و در آنجا مشغول به کار هستند.

محمدرضا جمشیدی تصریح کرد: صاحبان این کارگاه‌ها با این هدف مشغول به کار هستند که بتوانند بدهی خود را به بانک‌ها بپردازند و کارگاه به ایشان اقاله شود. پنج مورد از کارگاه‌های تولیدی تملیکی هم مربوط به کارخانجاتی است که صاحبان آن تسهیلاتی را از بانک اخذ کرده اند و در جای دیگری وجه مربوطه را هزینه کرده اند.

دبیر کل کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی در رابطه با دو واحد صنعتی دیگر نیز که به تملیک بانک‌های خصوصی کشور در آمده، تصریح کرد: یک کارخانه یخ‌سازی و یک مرغداری نیز تملیک شده است که صاحبان آن تمایلی به ادامه کار نداشتند. این آمار به تأیید ستاد تسهیل قانون رفع موانع تولید نیز رسیده است.

به گفته او، بانک‌ها چشم داشتی به افزایش قیمتی که شامل حال املاک تملیکی شده است ندارند و آماده اند تا پس از اینکه وام گیرنده‌ها بدهی خود را به بانک‌ها پرداخت کردند املاک مربوطه را به آن‌ها اقاله کنند.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده