تاریخ: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۶
بازدید: ۳۴۰
کد خبر: ۲۲۲۴۴۳
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
عضو اتاق بازرگانی شهرکرد مطرح کرد:

حمایت اگزیم بانک ضامن شکوفایی ظرفیت‌های صادراتی چهارمحال وبختیاری

‌می‌متالز - بانک توسعه صادرات در شهرکرد ارتباط مطلوبی با فعالان اقتصادی دارد و پیش بینی می‌شود با حمایت‌های بیشتراین بانک از تولید کنندگان صادرات محور، شاهد رشد بیشتر صادرات استان باشیم.

به گزارش می‌متالز، خلیل شریفی در نشست مجازی معرفی خدمات بانک توسعه صادرات ایران در شهرکرد، افزود:استان چهارمحال و بختیاری در زمینه باغداری از پتانسیل‌های بسیار مطلوبی برخوردار است؛ این استان در حال حاضر قطب تولید بادام در کشور است که بخش عمده‌ای از آن صادر می‌شود.

وی همچنین از ظرفیت تولید ماهیان سردابی، خوراک آبزیان، لوازم خانگی، ورق فولادی به عنوان حوزه‌های درخشان تولید صادراتی استان یاد کرد واظهار داشت: مسیر بخش تولید در شرایط تحریم و شیوع کرونا، ناهموار بوده و لازمه تسهیل فعالیت بخش‌های تولیدی، تامین نقدینگی و تزریق سرمایه در گردش به بنگاه‌های تولیدی صادرات محور است.

شریفی اذعان داشت: با توجه به روند رو به رشد تولید صادرات محور در استان، افزایش سقف تسهیلات شعبه شهرکرد بانک توسعه صادرات ایران ضروری است.

عضو اتاق بازرگانی شهرکرد خواستار تسهیل بیشتر وثائق برای شرکت‌های کوچک و متوسط شد و گفت: sme‌های فعال در استان ظرفیت‌های خوبی در زمینه اشتغال زایی و رشد تولید صادراتی دارند و از آنجاییکه بانک توسعه صادرات همواره در زمینه حمایت از این شرکت‌ها پیشگام بوده، خواستار توجه و حمایت بیشتر این بانک در حوزه‌های یاد شده هستیم.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده