تاریخ: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۴۴
بازدید: ۳۸۸
کد خبر: ۲۲۲۷۲۴
سرویس خبر : انرژی

وزارت نیرو به وزیری نیاز دارد که قدرت و جسارت انجام کار‌ها را داشته باشد

‌می‌متالز - رئیس هیات مدیره سندیکای برق گفت: یکی از دلایلی که باعث شده در صنعت برق دچار چالش و معضل شویم این است که مدیران گذشته جسارت انجام کار‌های بزرگ از جمله تعرفه گذاری و قیمت گذاری را نداشتند.

به گزارش می‌متالز، علی بخشی درباره وضعیت برق کشور و حضور علی اکبر محرابیان در کابینه دولت سیزدهم به عنوان وزیر نیرو، اظهارداشت: از آنجا که علی اکبر محرابیان وزیر اسبق صنایع و معادن کشورمان فعالیت‌های در خور توجهی در حوزه سیمان و فولاد داشته و توانسته تحول آفرین باشد به طور قطع در حوزه وزارت نیرو هم می‌تواند اثر بخش باشد.
رئیس هیات مدیره سندیکای برق خاطرنشان کرد: یکی از خصیصه‌های وزیر پیشنهادی نیرو، نگاه توسعه‌ای است که در مدت خدمت همواره آن را دنبال کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر صنعت برق به نگاه توسعه‌ای نیاز دارد حال اگر علی اکبر محرابیان رای اعتماد نمایندگان مجلس را بگیرد می‌توان شاهد تحول در شبکه تولید، توزیع، انرژی‌های تجدید پذیر و البته همکاری با کشور‌های همسایه بود.
رئیس هیات مدیره سندیکای برق خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایلی که باعث شده افراد متخصص نسبت به حضور وزیر پیشنهادی نیرو در وزارت نیرو علاقمند و پیگیر باشند مشورت پذیری، جسارت و انجام کار تیمی است.
وی افزود: وزارت نیرو به وزیری نیاز دارد که قدرت و جسارت انجام برنامه‌های علمی و کارشناسی شده را داشته باشد؛ با توجه به اینکه علی اکبر محرابیان چنین روحیه‌ای را دارد مطئمن هستم که وی در وزارت نیرو موفق خواهد شد.
بخشی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در حوزه برق نیاز داریم؛ دیپلماسی برق است، گفت: ما همسایگانی داریم که در فصول مختلف پیک‌های مختلفی با ما دارند؛ کشور‌های شمالی در زمستان پیک مصرف دارند و ایران در تابستان پیک مصرف دارد لذا می‌توان از این فرصت برای صادرات برق استفاده کرد؛ با درآمدی که از این طریق حاصل می‌شود می‌توان به سمت توسعه زیرساخت‌ها حرکت کرد.
وی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته در شبکه برق تحقیقاتی انجام نشده و همواره تولید بسیار کم بوده است، شاید از میانگین افزایش ۷ درصد ظرفیت تولید اکنون این عدد به ۲ درصد رسیده و این یعنی جهت گیری تولید به سمت صفر بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده