تاریخ: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۳
بازدید: ۲۷۶
کد خبر: ۲۲۲۷۷۵
سرویس خبر : انرژی
با معامله ۸۰۰ تنی در رینگ صادراتی؛

صادرات پی وی سی از بورس کالا کلید خورد

‌می‌متالز - امروز برای نخستین بار ۸۰۰ تن پلی وینیل کلراید (PVC) گرید S ۷۰ و S ۶۵ و S ۵۷ پتروشیمی آبادان در تالار صادراتی بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت که رقابت خریداران برای دو گرید S ۷۰ و S ۶۵ جالب توجه بود.

به گزارش می‌متالز، امروز در مجموع ۸۰۰ تن پلی وینیل کلراید شرکت پتروشیمی آبادان در بورس کالای ایران عرضه شد که ۳۰۰ تن آن از نوع S ۷۰، ۳۰۰ تن از نوع S ۵۷ و ۲۰۰ تن نیز از نوع S ۶۵ بود.
محموله پی وی سی گرید S ۵۷ با تقاضای ۳۰۰ تنی مواجه و در نهایت به قیمت پایه یعنی ۱۶۳۰ دلار مورد معامله قرار گرفت.
محموله گرید S ۷۰ نیز با تقاضای ۵۱۰ تنی همراه و درحالی که قیمت پایه ۱۶۳۰ دلار تعیین شده بود قیمت پایانی به ۱۶۶۱ دلار رسید.
محموله گرید S ۶۵ هم با تقاضای ۳۲۰ تنی همراه و قیمت پایانی به ۱۵۰۶ دلار رسید درحالی که قیمت پایه ۱۴۸۰ تعیین شده بود.
بدین ترتیب پلی وینیل کلراید S ۷۰ با ۱.۹ درصد رقابت و پلی وینیل کلراید S ۶۵ با ۱.۷۲ درصد رقابت معامله شدند و پلی وینیل کلراید S ۵۷ به قیمت پایه دادوستد شد.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در خصوص عرضه‌های صادراتی محصولات پتروشیمی در بورس کالا اعلام کرده است که با حضور خریداران و انجام عرضه‌های موفق، در تلاش است تا کلیه محصولات صادراتی از طریق رینگ صادراتی بورس کالا معامله شود. براساس اعلام شستا، پیش از این نیز کل عرضه در داخل کشور از طریق رینگ داخلی بورس کالا در حال انجام بوده که با برنامه‌ریزی انجام شده برای عرضه محصولات صادراتی از طریق رینگ صادراتی بورس کالا ۱۰۰ درصد عرضه محصولات این شرکت از طریق بورس کالا صورت پذیرد. بستر سازی برای ایجاد و توسعه شفافیت در راستای جهت گیری و راهبرد‌های کلان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شستا از مهم‌ترین مزایای این عرضه به حساب می‌آید.

منبع: کالاخبر

عناوین برگزیده