تاریخ: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۰۰
بازدید: ۲۹۲
کد خبر: ۲۲۲۸۳۴
سرویس خبر : اجتماعی

فرهاد بهادرانی: مجموعه سپاهان سعی کرد شروع تازه‌ای داشته باشد

‌می‌متالز - مربی تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان گفت: تیم را از لحاظ روحی و روانی در سطح بالا قرار دادند و به تیم اعتماد به نفس دادند.

به گزارش می‌متالز، فرهاد بهادرانی مربی تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان درباره نتایج این تیم در لیگ بیستم اظهار کرد: با شروع لیگ بیستم تغییر و تحولات زیادی در باشگاه اتفاق افتاد، مدیریت، هیات مدیره، سرمربی و کادر مربی‌گری تغییر پیدا کردند و کم‌ترین تغییرات در بازیکنان بود. یکی از ویژگی‌هایی که باعث شد سپاهان شرایط خوبی داشته باشد، اعتماد به بازیکنانی بود که در تیم حضور داشتند. تیم را از لحاظ روحی و روانی در سطح بالا قرار دادند و به تیم اعتماد به نفس دادند.

وی ادامه داد: دلیل به‌هم ریختگی و نتیجه نگرفتن سپاهان در دو سه سال اخیر همین مساله بود که با حضور محرم نویدکیا ثبات در تیم حفظ شد و این باعث شد آن هماهنگی سال‌های قبل حفظ شود و زود‌تر به خواسته‌های سرمربی تیم برسیم. در راس باشگاه سپاهان خود ساکت تجربه مدیریت بالایی از سال‌های قبل داشت و همه اذعان دارند که کارنامه خوب و مشخصی دارد و باتجربه است. هر کسی هم که با محرم نویدکیا کار کرده می‌داند که کاراکتر شخصیتی‌اش به شکلی است که به تیم سپاهان آرامش می‌دهد و امسال هم با نوع صحبت کردن و نوع حرف‌هایش به تیم آرامش داد.

مربی فوتبال فولاد مبارکه سپاهان با بیان این‌که انسجام تیمی سپاهان به تیم کمک کرد، گفت: به نظر من سپاهان بسیار خوبی کسب کرد و فکر می‌کردیم با کسب ۶۵ امتیاز قهرمان شویم. در سال‌های قبل تیم‌هایی که بالای ۶۵ امتیاز می‌گرفتند قهرمان بودند، اما به هر حال امسال دیگر قسمت این شد که با پرسپولیس رقابت داشته باشیم، تمام تلاش‌مان را کردیم و به هدف‌مان هم رسیدیم، اما شاید قسمت نبود که قهرمان شویم. هدف‌گذاری‌مان را با برنامه انجام دادیم تا به آن برسیم.

او اضافه کرد: سپاهان در گذشته با ۵۹ امتیاز به قهرمانی لیگ رسیده بود و این‌که امسال ۶۵ امتیاز کسب کردیم و قهرمان نشدیم بسیار عجیب بود و شاید سال‌های سال دیگر به این شکل این اتفاق رخ ندهد. سپاهان از نظر شخصیتی و تیمی همیشه از تیم‌های خوب لیگ بوده و یکی از دلایلی که در چند فصل اخیر قهرمان نشد، شاید ثبات نداشتن مدیریت در سال‌های گذشته بود. اعتماد به نفس بازیکنان در چند سال گذشته کم شده بود و مسائل مختلف دیگر باعث آن اتفاقات شد، اما امسال مجموعه سپاهان سعی کرد شروع تازه‌ای داشته باشد.

بهادرانی با بیان این‌که سعی کردیم ایده تازه‌ای در تیم داشته باشیم، عنوان کرد: در راس آن محرم نویدکیا و محمدرضا ساکت این کار را شروع کردند و همه اذعان دارند که باشگاه همیشه از حواشی دور است. در بحث‌های داوری و مسائل غیر فوتبالی همه دیدند که سپاهان خیلی کمرنگ بود و حواشی بسیار کمی دور و بر این تیم بود. امسال بحث حاشیه‌ای بسیار کم بود و این خواسته‌ای بود که خود نویدکیا داشت. این آرامش به سپاهان کمک کرد تا بدون حاشیه موفق باشد و می‌شود گفت تقریبا به آن هدفی که می‌خواستیم رسیدیم. به هدف نهایی یعنی قهرمانی نرسیدیم، اما سعی کردیم به آن چیزی که هدف گذاری کردیم برسیم.

او اضافه کرد: من حدود ۲۰ سال است چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان مربی در باشگاه سپاهان هستم و همیشه می‌دیدم که هدف سپاهان کسب قهرمانی بود. این را باید بدانیم که درست است با تجربه شدیم، اما یک فصل جدید فوتبالی با فصل‌های گذشته‌اش متفاوت است و هیچ‌وقت نمی‌توانیم بگوییم سال بعد بهتر یا بد‌تر می‌شود. چیزی که مشخص است این است که بازیکنان با تفکرات کادرفنی تیم آشنا هستند و فصل جدید را راحت‌تر درک می‌کنند.

مربی سپاهان در پایان عنوان کرد: هم‌چنین دوباره سعی و تلاش خواهیم کرد که به هدف همیشگی سپاهان برسیم، اما هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست. توقعات از سپاهان زیاد شده و وقتی این توقعات بالا برود، تلاش هم باید چند برابر شود تا بتوانیم این توقفات را به عمل برسانیم.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده