تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۵۷
بازدید: ۳۱۹
کد خبر: ۲۲۲۹۱۳
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
بانک مرکزی ابلاغ کرد؛

نحوه فعالیت سامانه‌های ساتنا، پایا و چکاوک در تعطیلات پیش رو

‌می‌متالز - بانک مرکزی با تاکید بر تعطیلی شعب بانک‌ها، در بخشنامه‌ای ضرورت تامین اسکناس کافی در دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها در روز‌های تعطیل و نحوه فعالیت سامانه‌های ساتنا، پایا و چکاوک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

به گزارش می‌متالز، در این بخشنامه آمده است:

با عنایت به مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مبنی بر تعطیلی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی کل کشور از تاریخ ۱۴۰۰.۵.۲۵ لغایت پایان روز ۱۴۰۰.۵.۳۰، به استحضار می‌رساند در بازه زمانی ذکر شده سامانه‌های ساتنا و چکاوک تعطیل بوده و دستور پرداخت و پردازش چک در این سامانه‌ها پذیرفته نخواهدشد. همچنین عملکرد سامانه پایا در روز‌های موصوف مشابه سایر روز‌های تعطیل و با یک چرخه واحــد (۱۲:۴۵) خواهدبود.

شایان ذکـر است براساس اطلاعیه‌های قبلی، در چرخه واحد روز‌های تعطیل سامانه پایا، علاوه بر دستور پرداخت‌های شاپرکی، دستورپرداخت‌های عادی نیز پردازش خواهندشد.

همچنین خاطر نشان می‌سازد، در خصوص ضمانت نامه‌های ریالی با تاریخ سررسید روز‌های اشاره شده، امکان تمدید ضمانتنامه‌های مربوطه در سامانه سپام ریالی، در تاریخ ۱۴۰۰.۵.۳۱ فراهم خواهدبود.

خواهشمند است ضمن ابلاغ مراتب به کلیه واحد‌های ذی ربط، دستور فرمایید تمهیدات لازم جهت تامین اسکناس کافی در دستگاه‌های خودپرداز آن بانک در روز‌های تعطیل پیش رو، به نحو مقتضی صورت پذیرد. ‏‏‏

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده