تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۶
کد خبر: ۲۲۲۹۹۲
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۹هزارواحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۱۰ میلیارد و ۱۵۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷ هزار و ۴۸۶ میلیارد تومان در بیش از ۹۰۲ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۹ هزار و ۱۹۷ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۰۰ هزارواحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پارس، سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی و گروه دارویی برکت با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۴۸۰۵ واحد، کل (هم‌وزن) ۵۶۲۵ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۵۵۱ واحد، آزاد شناور ۱۷۴۰۱ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۱۷۱۷۲ و ۲۸۹۹۰ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۲۲۲ میلیون ورقه به‌ارزش ۲۱ هزار و ۱۹۹ میلیارد تومان در ۴۴۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۵۰ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱ هزار و ۵۵۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول و آهن و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، بانک دی و پتروشیمی مارون بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده