تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۴۴
کد خبر: ۲۲۳۰۲۱
‌می‌متالز - ایران خودرو و سایپا از ۲۶ مرداد هفته جاری تا روز جمعه تولید خود را متوقف می‌کنند.

به گزارش می‌متالز، طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا کلیه ادارات، سازمان ها، بانک‌ها و اصناف به غیر از مشاغل گروه یک شغلی از دوشنبه ۲۵ مرداد تا شنبه ۳۰ مرداد در سراسر کشور تعطیل هستند.

به همین منظور شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تولید خود را از سه شنبه هفته جاری تا روز جمعه متوقف می‌کنند. در پی این تصمیم، انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو نیز در نامه‌ای به اعضای خود، خواستار اعمال تمهیداتی مطابق با تصمیم خودروسازان شد.


در نامه انجمن قطعه سازان به شرکت‌های قطعه ساز آمده است:

احتراما به اطلاع می‌رساند پیرو مذاکرات صورت گرفته با مدیران عامل شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا در خصوص مدیریت تولید و تأمین قطعات طی تعطیلات پیش رو، مقرر شد تولید خودروسازان از ابتدای روز سه‌شنبه ۲۶ مرداد متوقف شود و در ابتدای روز شنبه ۳۰ مردادماه مجددا آغاز شود؛ لذا از همکاران عزیز قطعه‌ساز درخواست می‌شود، تمهیدات لازم را جهت ارسال قطعات مورد نیاز به ویژه قطعات خودرو‌های تارا و شاهین فراهم آورند.

بدیهی است تصمیمات فوق‌الذکر در راستای همراهی با مصوبات ستاد ملی کرونا و جهت حفظ سلامت کارگران و شاغلان صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی اخذ شده است.

انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودروی کشور آرزوی سلامتی برای همه ملت عزیزان ایران به ویژه فعالان و شاغلان صنعت قطعه‌سازی کشور را دارد.

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده