تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۳۱
کد خبر: ۲۲۳۰۶۴
‌می‌متالز - قیمت طلا و سکه امروز باتوجه به افزایش نسبی بهای جهانی طلا و ثبات نسبی نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت سکه گرمی به دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش می‌متالز، قیمت طلا در بازار‌های جهانی امروز دوشنبه با کاهش نگرانی‌ها نسبت به احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره آمریکا، میزان جزئی افزایش یافت و به ۱۷۸۷ دلار در هر اونس رسید.

مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس گفت: آمار اعتماد مصرفی مایوس کنده آمریکا نشان می‌دهد که بانک مرکزی آمریکا ممکن است دلایل بیشتری برای توقف تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه داشته باشد و این موضوع برای طلا قطعا مثبت خواهد بود. با این حال نزدیک به پایان سال ممکن است قیمت طلا پایینتر برود. در مجموع، فضای پولی به سمت انقباض پیش می‌رود.

همزمان با افزایش موارد ابتلا به کرونای دلتا که روند احیای اقتصادی را تهدید می‌کند، شاخص اعتماد مصرفی آمریکا در اوایل اوت به پایین ترین سطح در یک دهه گذشته نزول کرد.

در حالی که بازار‌ها با مجموعه‌ای از آمار‌های گوناگون روبرو هستند، شمار فزاینده‌ای از سیاستگذاران درباره زمان بندی سریعتر برای تعدیل برنامه‌های محرک مالی و افزایش نرخ‌های بهره صحبت می‌کنند.

طلا پناه امن دارایی در برابر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی دیده می‌شود و افزایش نرخ‌های بهره ممکن است به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند ضربه بزند.

آمار نامطلوبی که روز جمعه منتشر شد باعث شد شاخص دلار در معاملات روز جاری به پایینترین حد یک هفته اخیر نزول کند و جذابیت طلا را برای خریداران غیرآمریکایی افزایش دهد.

تحلیلگران بانک OCBC در یادداشتی اعلام کردند انتظار دارند طلا با مقاومت شدیدی در سطح ۱۸۰۰ دلار روبرو شود. گزارش نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا احتمالا مسیر بعدی قیمت طلا را مشخص خواهد کرد و اگر این گزارش نشان دهد مقامات بانکی موافق افزایش نرخ‌های بهره هستند، طلا بار دیگر سقوط خواهد کرد.

قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۴مرداد تا ساعت ۱۹، نسبت به دیروز افزایش یافت و به رقم ۲۶ هزار و ۹۱۹ تومان رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۵ هزار و ۹۲۱ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۵ هزار و ۴۰۸ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز، نسبت به دیروز تغییر نکرد و در رقم ۳۰ هزار و ۵۰۲ تومان ثابت ماند.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۹۵۴ تومان تعیین شد.

بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۵۰۸ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۹ هزار و ۹۰۴ تومان است.

طبق آخرین نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۳۸ هزار و ۷۸۲ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط