تاریخ: ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۳۱
کد خبر: ۲۲۳۲۳۶
‌می‌متالز - پوتین و ماکرون خواستار ادامه مذاکرات برجام شدند، طلای جهانی روند نزولی در پیش گرفت و نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران اعلام کرد که حدود ۸.۵ میلیون دز واکسن کرونا از طریق سازوکار کوواکس در مرداد و شهریور ۱۴۰۰، به ایران وارد می‌شود. سه خبری که از نااطمینانی‌های بازار طلا کاسته است.

به گزارش می‌متالز، تا پیش از تعطیلات کرونایی روند قیمت طلا نوسان‌هایی داشت و هر گرم آن در کانال ۱٫۱ میلیون تومان در حال نوسان بود. اما برای آینده طلا سه خبر مهم منتشر شده که احتمالا بر روند آینده این بازار تاثیر بگذارد.

کاخ کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرده رییس‌جمهور روسیه و رییس‌جمهور فرانسه در مکالمه تلفنی خواستار ادامه مذاکرات وین در خصوص برجام شدند.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه و امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه در یک تماس تلفنی پنجشنبه خواستار ادامه مذاکرات در خصوص برجام شدند. در بیانیه‌ای از دفتر مطبوعاتی کاخ سفید تصریح شده رهبران دو کشور در تماس تلفنی امروز درباره «وضعیت پیرامون توافق هسته‌ای» با یکدیگر رایزنی کرده‌اند. در ادامه این بیانیه تصریح شده پوتین و ماکرون «از تداوم گفتگو‌ها در خصوص بازگشت به پایبندی به برنامه جامع اقدام مشترک که جزو مولفه‌های اساسی نظام منع اشاعه هسته‌ای است حمایت کردند.»

از سوی دیگر قیمت جهانی طلا هم برخلاف روند صعودی قبلی، یک روند نزولی را در پیش گرفته است.

طلا و نقره تحت تاثیر بازار‌های بیرونی که شاخص دلار آمریکا را تقویت کرد و به بالاترین سطح چهار ماه و نیم گذشته رسید، عقب نشینی کردند. همزمان کاهش قیمت نفت خام هم بر بازار فلزات گرانبها تاثیرگذار بود. بر این اساس طلای آتی اکتبر با ۲.۸۰ دلار کاهش به قیمت ۱۷۸۲.۹۰ دلار در هر اونس و نقره آتی سپتامبر در بازار کومکس نیویورک با ۰.۱۹۹ دلار کاهش به قیمت ۲۳.۴۶ دلار در هر اونس معامله شد.

خبر سوم هم به کاهش نااطمینانی ناشی از کرونا برمی‌گردد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران اعلام کرده است: حدود ۸.۵ میلیون دز واکسن کرونا از طریق سازوکار کوواکس در مرداد و شهریور ۱۴۰۰، به کشور وارد می‌شود.

با این روند واردات واکسن کرونا به نظر می‌رسد به تدریج باید منتظر کاهش نااطمینانی ناشی از این بیماری بود که در صورت رخ دادن این اتفاق، قیمت طلا می‌تواند متاثر شود و انتظار افزایش قیمت رنگ ببازد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده