تاریخ: ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۱۹
بازدید: ۵۹۵
کد خبر: ۲۲۳۲۷۲
سرویس خبر : انرژی

برنامه وزیر پیشنهادی نیرو برای مدیریت همزمان عرضه و تقاضای برق

‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: محرابیان به دنبال توسعه ظرفیت تولید و مدیریت سمت تقاضا با ظرفیت‌های قانونی موجود است.

به گزارش می‌متالز، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به جلسات مستمری که در این چندروز با علی اکبر محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو برگزار شده است، گفت: محرابیان به دنبال توسعه ظرفیت نیروگاهی و مدیریت سمت تقاضا است که می‌تواند رونق توامان صنعت برق و سایر صنایع را به دنبال داشته باشد.

سخنگوی صنعت برق همچنین به روحیه مشارکت و مشورت پذیری محرابیان اشاره کرد و گفت: این روحیه درهمین چند روز کاملا مشهود بوده و باعث شده تا مدیران صنعت آب و برق، نسبت به ارایه پیشنهادات در راستای بهبود برنامه ارایه شده، در حوزه کاری خود اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران برنامه ارایه شده توسط وزیر پیشنهادی نیرو را با هدف گذاری کمی با حد بالا، ولی شدنی دانست و افزود: این هدفگذاری نیازمند کار و تلاش بیشتر بوده و با تحقق آن امیدواری زیادی برای حل مشکلات صنعت برق ایجاد خواهد شد.

وی افزود: تجربه دکتر محرابیان در وزارت صمت کمک موثری برای تامین انرژی مورد نیاز از نیروگاه‌های خودتامین و توسعه زیرساخت برق شهرک‌های صنعتی دانست.

مدیرعامل مدیریت شبکه برق ایران حضور دکتر محرابیان را تحولی در توسعه نیروگاه سازی توسط صنایع بزرگ ایران دانست و تصریح کرد: باید امیدوار باشیم که با توجه به سهمی که صنایع بزرگ از مصرف برق کشور دارند، می‌تواند مشکلات تولید و تامین برق را تا حدود بسیار زیادی حل کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده