تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۱۶
بازدید: ۳۰۵
کد خبر: ۲۲۳۲۹۳
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

بزرگترین عرضه اولیه امسال جهان، در بورس شانگ‌های انجام شد

‌می‌متالز - دومین اپراتور بزرگ چین، چاینا تلکام، امروز عرضه اولیه سهام خود را در بورس شانگ‌های انجام داد و قیمت هر سهم آن نسبت به رقم پیشنهادی اولیه ۴.۵۳ یوآن تا ۴۴ درصد جهش کرد.

به گزارش می‌متالز، دومین اپراتور بزرگ چین، چاینا تلکام، امروز عرضه اولیه سهام خود را در بورس شانگ‌های انجام داد و قیمت هر سهم آن نسبت به رقم پیشنهادی اولیه ۴.۵۳ یوآن تا ۴۴ درصد جهش کرد.

طبق اطلاعاتی که در وب‌ سایت شرکت چاینا تلکام منتشر شده، این شرکت بیش از ۱۱.۹ میلیون سهم خود را به فروش رسانده و به این وسیله در روز اول عرضه سهام خود ۵۴.۲ میلیارد یوآن (۸.۳۶ میلیارد دلار) سرمایه جمع‌آوری کرده است. این ۱۲ درصد از آن‌چه تخمین زده شده بود بالاتر است.

پس از این عرضه اولیه ارزش هر سهم شرکت ۱۶.۳۴ درصد بالاتر رفته و به ۵.۲۷ یوآن رسید.

این بزرگترین عرضه اولیه سهام یک شرکت در جهان در سال جاری به حساب می‌آید.

عرضه اولیه سهام چاینا تلکام چند روز پس از آن انجام شد که این شرکت در گزارش عملکرد نیمه اول امسال خود اعلام کرد درآمد آن با جهشی ۲۷.۲ درصدی روبرو شده است. سود خالص شرکت در نیمه اول امسال به ۱۷.۷ میلیارد یوآن جهش کرد و درآمد آن به ۲۱۹ میلیارد یوآن رسید.

عرضه اولیه سهام چاینا تلکام توجه حدود ۲۰ سرمایه‌گذار استراتژیک را به خود جلب کرد که از آن جمله می‌توان به غول ارتباطات چین، هوآوی، شرکت امنیت داده دی‌باپ سکیوریتی و اوپراتور اپلیکیشن ویدیئوی آنلاین، بیلی‌بیلی، اشاره کرد.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده