تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۷
کد خبر: ۲۲۳۴۳۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان خبر داد:
‌می‌متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در سال گذشنه مبلغ ۲۲۷ میلیارد ریال از محل رونق تولید و همچنین مبلغ ۴۱ میلیارد ریال نیز از محل تسهیلات تبصره ۱۸ به واحد‌های صنفی متقاضی پرداخت گردیده است.

به گزارش می‌متالز، خلیل قاسمی گفت: در ۴ ماهه نخست سالجاری تعداد ۴۹۷ پروانه کسب برای واحد‌های تولیدی استان صادر گردیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان همچنین اظهار داشت: یک هزار و ۲۲۶ واحد پروانه کسب در استان شناسایی و تذکرات لازم جهت اخذ پروانه کسب به متصدیان واحد‌های فاقد پروانه کسب داده شده است.

وی به ساماندهی واحد‌های فاقد پروانه کسب اشاره نمود و گفت: در ۴ ماهه سالجاری تعداد ۷۸۷ واحد فاقد پروانه کسب در استان ساماندهی شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد رشد شاهد هستیم.

قاسمی گفت: در سال جاری تعداد ۷۷ واحد فاقد پروانه کسب پلمپ و برای ۱۵۲ واحد دیگر اخطاریه صادر و ارسال گردیده است.

رئیس سازمان صمت هرمزگان عنوان کرد: ۶۴۶ پروانه کسب در سالجاری تمدید و برای ۲۸۱ نفر کارت مباشرت صادر گردیده است.

قاسمی در ادامه به تسهیلات رونق تولید پرداخت و افزود: واحد‌های صنفی تولیدی به منظور بازسازی و نوسازی، خرید تجهیزات و مشاین آلات و تهیه مواد اولیه می‌توانند از تسهیلات طرح دستورالعمل رونق تولید، تبصره ۱۸ و طرح تام استفاده نمایند.

وی گفت: واحد‌های صنفی تولیدی در رسته‌های مشمول اعم از نانوایی ها، قناادی و شیرینی پزی، بسته بندی آجیل و خشکبار و ترشیجات، درب و پنجره سازی فلزی و آلومینیومی و upvc، بلوک زنی، تولید پوشاک و کیف و کفش، و .. می‌توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

قاسمی در پایان گفت: مهلت ثبت نام از اول مرداد ماه تا پایان سالجاری و نرخ سود تسهیلات در دستورالعمل رونق تولید و طرح تام ۱۸ درصد می‌باشد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده