تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۰۳
بازدید: ۳۸۲
کد خبر: ۲۲۳۴۵۰
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

آغاز بازارگردانی دو شرکت بورسی فردا دوشنبه ۱شهریور ماه ۱۴۰۰

‌می‌متالز - عملیات بازارگردانی شرکت‌های گروه دارویی سبحان و سرمایه گذاری البرز از فردا (دوشنبه) در بورس اوراق بهادار آغاز می‌شود.

به گزارش می‌متالز، شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت گروه دارویی سبحان با نماد معاملاتی «دسبحا» و شرکت سرمایه گذاری البرز با نماد معاملاتی “والبر” از فردا (دوشنبه) در این بازار خبر داد.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوز‌های صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیات مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

منبع: بورس امروز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین