تاریخ: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۰۹
کد خبر: ۲۲۵۷۵۰
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های پارس الکتریک، صنایع جوشکاب یزد و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی در بورس و معامله‌گران شرکت‌های سپیدار سیستم آسیا، افرانت و صنایع فولاد آلیاژی یزد در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۲۰ هزار و ۴۲۸ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۱ هزارواحد به کار خود پایان داد و بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۴۶ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸ هزار و ۷۹۸ میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۳۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های پارس الکتریک، صنایع جوشکاب یزد و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های داروسازی روزدارو، معدنی دماوند و قند ثابت خراسان بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران با معامله ۴ میلیارد و ۹۷۹ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۶ هزار و ۳۱۶ میلیارد تومان در ۶۶۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۳۳ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۲ هزار و ۷۴۲ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های سپیدار سیستم آسیا، افرانت و صنایع فولاد آلیاژی یزد بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های مواد اولیه دارویی البرز بالک، تولید ژلاتین کپسول ایران و شیر پاستوریزه آذربایجان شرقی بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم