تاریخ: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۱
کد خبر: ۲۲۵۹۱۰
‌می‌متالز - دو مرحله از پرداخت وام بازنشستگان کارگری انجام شده؛ در دور دوم به بیش از دوازده هزار بازنشسته وام پرداخت شد و قرار بود از امروز دور جدیدی از پرداخت‌ها آغاز شود. اما هنوز چنین اقدامی صورت نگرفته است.

به گزارش می‌متالز، علی دهقان کیا از تلاش برای حل مشکلات قانونی وام بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد.

علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) گفت: دو مرحله از پرداخت وام بازنشستگان کارگری انجام شده؛ در دور دوم به بیش از دوازده هزار بازنشسته وام پرداخت شد و قرار بود از امروز دور جدیدی از پرداخت‌ها آغاز شود.

وی ادامه داد: تا این لحظه پرداخت‌ها صورت نگرفته و در حال پیگیری موضوع هستیم تا پرداخت‌های دور سوم آغاز شود.

بسیاری از بازنشستگان از ارسال پیامک برای تایید تمایل به دریافت وام انتقاد دارند و معتقدند؛ بعد از ثبت نام موفق و کامل، نیازی به تایید پیامکی نیست. رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در این رابطه می‌گوید: در روند پرداخت وام هفت میلیون تومانی، ایرادات و مشکلات قانونی وجود دارد که در حال رایزنی و تلاش برای حل این مشکلات هستیم.

امیدواریم مشکل پیامک تایید به زودی حل شود

او ارسال پیامک تایید را یکی از این مشکلات می‌داند و اضافه می‌کند: امیدواریم این مشکل نیز به زودی حل شود و پرداخت وام‌ها با سهولت بیشتری امکان‌پذیر شود. بسیاری مشکلات حقوقی و قانونی نیز وجود داشته که تا امروز با پیگیری کانون‌ها مرتفع شده است.

به گفته دهقان کیا، احتمالاً تا آخر وقت اداری امروز (چهاردهم شهریورماه) دور جدیدی از پرداخت وام بازنشستگان آغاز خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: همه مشمولان و بازنشستگانی که برای دریافت وام ثبت نام کرده‌اند، بتوانند بدون مشکل این تسهیلات را دریافت کنند؛ گرچه مبلغ آن کافی و رضایتبخش نیست، اما امیدواریم بازنشستگان در مراحل دریافت به مشکل برنخورند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی جماران (جی پلاس)