تاریخ: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۳۴
کد خبر: ۲۲۵۹۷۱
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
‌می‌متالز - مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن امروز در صحن علنی مجلس گفت: از وزارت صمت برای صدور ابلاغیه ممنوعیت فروش سیمان خارج از بورس تشکر می‌کنم، چرا که اقدام خوبی است و اگر کل سیمان در بورس فروخته شود، شفافیت این حوزه بالا می‌رود. در این میان با توجه به شمار کارخانه‌های سیمان، بازار این محصول به راحتی قابل کنترل است، آن هم در شرایطی که با برق مصرفی و مجوز‌هایی که از ظرفیت اسمی دارند، باید کنترل کنند که نیاز به عرضه در سطح حداکثری انجام شود و متناسب با تولیدشان حتماً در بورس عرضه شود که این فرمول باید برای فولاد نیز بکار گرفته شود.

به گزارش می‌متالز، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی امروز در صحن علنی مجلس گفت: از وزارت صمت برای صدور ابلاغیه ممنوعیت فروش سیمان خارج از بورس تشکر می‌کنم، چرا که اقدام خوبی است و اگر کل سیمان در بورس فروخته شود، شفافیت این حوزه بالا می‌رود.

مصطفی طاهری تصریح کرد: با توجه به شمار کارخانه‌های سیمان، بازار این محصول به راحتی قابل کنترل است، آن هم در شرایطی که با برق مصرفی و مجوز‌هایی که از ظرفیت اسمی دارند، باید کنترل کنند که نیاز به عرضه در سطح حداکثری انجام شود و متناسب با تولیدشان حتماً در بورس عرضه شود و این فرمول باید برای فولاد نیز بکار گرفته شود.

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که از ابتدای امسال عرضه سیمان در بورس کالا آغاز شده و اکنون سطح عرضه به ۸۰ درصد تولید رسیده است که با توجه به افزایش سطح عرضه سیمان در بورس قیمت‌ها به زودی به تعادل خواهد رسید.
او گفت: اخیرا مخالفان از عرضه رانتی سیمان در بورس صحبت می‌کنند در حالی که رانت اصلی در بازار غیرشفاف سنتی است.

منبع: کالاخبر