تاریخ: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۰
کد خبر: ۲۲۶۱۵۸
توجه ویژه بانک کشاورزی به توسعه مکانیزاسیون؛
‌می‌متالز - بانک کشاورزی تا ۱۳ شهریورماه سال جاری تعداد ۱۵هزار و۶۰۱ فقره تسهیلات، جمعاً به مبلغ ۲۴هزار و ۸۵۳ میلیارد ریال برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت کرده است.

به گزارش می‌متالز، تسهیلات پرداختی این بانک برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از مبلغ ۱۲هزار و۷۷۰ میلیارد ریال در شهریور سال۱۳۹۹ به مبلغ ۲۴هزار و۸۵۳ میلیارد ریال در شهریورماه سال جاری افزایش یافته است که حاکی از افزایش نزدیک به ۲برابری تسهیلات پرداختی در این بخش، طی مدت یاد شده است.

بر اساس این گزارش، تسهیلات پرداختی این بانک برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۹ از رشدی حدود ۹۵درصد برخوردار بوده است و با پرداخت این مبلغ در سال جاری علاوه بر پوشش افزایش قیمت ماشین‌های کشاورزی، تعداد بیشتری از این ماشین‌ها به ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی افزوده شده است.

این گزارش می‌افزاید؛ برنامه عملیاتی تعیین شده از سوی مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی برای پایان سال جاری مبلغ ۳۰هزار میلیارد ریال تعیین شده است که تا کنون حدود ۸۳ درصد از این برنامه محقق شده است.

شایان ذکر است، توسعه مکانیزاسیون به عنوان یکی از عوامل اساسی رشد و پایداری تولید کشاورزی به ویژه در زیر بخش زراعت، جزو اولویت‌های این بانک در پرداخت تسهیلات قرار دارد که خوشبختانه تسهیلات پرداختی به این بخش رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)