تاریخ: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۴۱
کد خبر: ۲۲۶۲۴۳
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۸۲۶ دلار و ۸۱ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، پس از انتشار آمار ناامیدکننده از بازار کار آمریکا که احتمال تداوم سیاست انبساطی فدرال رزرو را بالا برد و به جذابیت بازار طلا به عنوان محل امن سرمایه گذاری اضافه کرد، قیمت طلا امروز با نوسانی محدود در نزدیک بالاترین رقم ۲ ماه و نیم گذشته باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۸۲۶ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۰.۲۲ درصد کاهش به ۱۸۲۹ دلار رسید.

به گفته کایل رودا تحلیلگر موسسه آی جی مارکت، این موضوع که فدرال رزرو احتمالا انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو عقب خواهد افتاد و تضعیف دلار سبب تقویت قیمت طلا شده است.

وی ادامه داد: «شاهد مقاومت نسبی در محدوده قیمت ۱۸۳۰ دلار هستیم.»

آمار‌های وزارت کار آمریکا هفته گذشته نشان داد که بخش غیرکشاورزی اقتصاد این کشور در ماه اوت تنها ۲۳۵ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده که فاصله زیادی با پیش بینی‌های قبلی اقتصاددانان داشته است. همچنین با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا میزان استخدام‌ها در بخش صنایع سرگرمی و مهمان داری متوقف شده است.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو ماه گذشته گفته بود رسیدن به اشتغال کامل پیش شرط کاهش خرید اوراق قرضه و انقباضی شدن سیاست پولی است. برخی سرمایه گذاران طلا را در وضعیت افزایش نرخ تورم سرمایه گذاری امن تلقی می‌کنند. در عین حال پایین بودن نرخ بهره در آمریکا سبب شده تا هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد پایین بیاید.

هووی لی، اقتصاددان بانک او سی بی سی در یادداشتی نوشت: «ما انتظار داریم رشد قیمت طلا ادامه یابد و در کوتاه مدت به ۱۹۰۰ دلار برسد.»

منبع: خبرگزاری تسنیم