تاریخ: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۹:۱۸
کد خبر: ۲۲۶۶۰۵
‌می‌متالز - قیمت خودرو در بازار روز سه‌شنبه با ثبات همراه بود و تمامی خودرو‌های داخلی به غیر از پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶ تیپ دو و پژو ۲۰۷ که افزایش قیمت داشتند، تغییر قیمتی نداشتند.

به گزارش می‌متالز، قیمت خودرو در بازار روز سه‌شنبه ۱۶شهریور با ثبات قیمت همراه بود. قیمت پراید ۱۳۱ به ۱۳۹ میلیون تومان افزایش یافت. در کنار پراید ۱۳۱، قیمت خودرو پژو ۲۰۶ تیپ دو ۲۵۳ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۴۳۵ میلیون تومان افزایش یافتند.

دیگر خودرو‌های داخلی بازار در روز گذشته افزایش یا کاهش قیمتی را ثبت نکردند.

قیمت خودرو‌های وارداتی شکسته می‌شود؟

بازار خودرو یک هفته‌ای می‌شود که آرام است. از هفته گذشته تاکنون قیمت خودرو پلکانی ارزان شد. البته این ارزان شدن قیمت خودرو برای برخی از فروشندگان جای سوال بود. چرا که بازار خودرو نسبت به این نوسان قیمت ارز تغییر رفتار نداشت!

حالا فعالان بازار می‌گویند ارزان شدن خودرو‌های ایرانی و خارجی در طول این مدت دو دلیل داشته است. نخست روند کاهشی قیمت دلار در بازار ایران و دوم برنامه تازه دولت در طرح ساماندهی خودرو است که این تصمیم در روند کاهشی قیمت‌ها بی‌تاثیر نبوده است!

عده‌ای از کارشناسان علت عدم تغییر رفتار بازار خودرو را مربوط به سخنان اخیر فاطمی امین، وزیر صمت می‌دانند. او به مردم وعده داده بود که بازار خودرو را رقابتی خواهد کرد. هنوز دو هفته از حضور او در خیابان سمیه نمی‌گذرد که نمایندگان مجلس طرح «آزادسازی واردات خودرو» را به فاز نهایی رساندند! هر چند که او هنوز اظهارنظر رسمی درباره واردات خودرو‌های خارجی به کشور نکرده است.

حالا فعالان بازار خودرو از این تصمیم نمایندگان شوکه هستند و می‌گویند روند کاهشی قیمت خودرو از امروز آغاز شده است!

افزایش قیمت پراید ۱۳۱ / قیمت خودرو امروز ۱۷شهریور ۱۴۰۰

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده