تاریخ: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۴۵
کد خبر: ۲۲۶۷۲۳
‌می‌متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۹۴۸ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد به یک میلیون و ۵۲۶ هزار و ۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۰۲ واحدی به ۲۲ هزار و ۷۶۸ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه هفدهم شهریورماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۷۳۶ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد به رقم ۳۸۰ هزار و ۹۸۹ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۷۴۸ واحدی، عدد ۴۶۶ هزار و ۹۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۷۲ واحدی به رقم ۲۹۴ هزار و ۱۰۹ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۲۵۰ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۶۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۱۱۱ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۴۴ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۰۹۵ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نماد‌های معاملاتی شستا، کچاد، نوری، شبندر، کگل و کنور با بیشترین افزایش، تاثیر مثبتی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نماد‌های معاملاتی برکت، اپال و همراه، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۹۰۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۴۵۴ هزار نوبت معامله و به ارزش ۷۴ هزار و ۸۰۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد بکاب (صنایع‌جوشکاب‌یزد) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نماد‌های کنور، فمراد، غالبر و کساپا بود. همچنین نماد معاملاتی کدما (معدنی دماوند) با ۴.۶۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نماد‌های غشان، دامین، آپ و برکت قرار گرفتند.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)