تاریخ: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۰۱
کد خبر: ۲۲۷۰۴۴
‌می‌متالز - قیمت طلا و سکه امروز با پیروی ازافت بهای طلای جهانی در روز جمعه و افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان رسید.

به گزارش می‌متالز، قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا با هفت دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، در ۱۷۹۲ دلار و ۱۰ سنت بسته شد و برای کل هفته بیش از دو درصد کاهش نشان داد که نخستین کاهش هفتگی در پنج هفته گذشته بود.

قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۰شهریور تا ساعت ۱۹، نسبت به دیروز کاهش یافت و ۲۷ هزار و ۶۷۱ تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش ۲۷ هزار و ۲۱ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۶ هزار و ۴۸۶ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز، نسبت به دیروز افزایش یافت و در رقم ۳۱ هزار و ۶۶۳ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۹۷۶ تومان تعیین شد.

بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۱ هزار و ۷۱۲ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۱ هزار و ۸۴ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۶۰۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۲ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و۱۷۴ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم سکه، شش میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

منبع: تجارت نیوز