تاریخ: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۱۱
کد خبر: ۲۲۷۱۱۱
‌می‌متالز - چالش‌های بسیار در سراسر خط تولید از کمبود مواد خام اولیه گرفته تا مشکلات ارسال و بالا رفتن هزینه نیروی کار، هزینه تولید کنندگان را در آمریکا بالا برده است.

به گزارش می‌متالز، قیمت پرداخت شده به تولیدکنندگان آمریکا در ماه اوت بیش از حد انتظار افزایش داشت، چون اختلالات مداوم در زنجیره عرضه هزینه تولید را بالاتر برده است.

اطلاعات وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد شاخص قیمت تولیدکننده برای تقاضای نهایی ۰.۷ درصد نسبت به ماه قبل و ۸.۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. غیر از از مواد غذایی و انرژی که بسیار بی‌ثبات هستند، شاخص قیمت تولیدکننده ۰.۶ درصد به صورت ماهانه بالا رفته و ۶.۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

اقتصاددان‌های بلومبرگ تنها یک افزایش ۰.۶ درصدی را پیش‌بینی کرده بودند.

چالش‌های بسیار در سراسر خط تولید از کمبود مواد خام اولیه گرفته تا مشکلات ارسال و بالا رفتن هزینه نیروی کار، هزینه تولید کنندگان را در آمریکا بالا برده است. بسیاری از شرکت‌ها این هزینه‌ها را از طریق افزایش قیمت طی ماه‌های اخیر به مشتریان انتقال داده اند که باعث بالا رفتن تورم شده است.

سود ده ساله خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته، ارزش دلار همچنان پایین است و شاخص اس پی ۵۰۰ در معاملات امروز صبح بالا رفته است.

قیمت‌های تولیدکننده به جز مواد غذایی، انرژی و خدمات تجاری که بی‌ثباتی بالایی دارند، ۰.۳ درصد نسبت به ماه قبل و ۶.۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

تولیدکنندگان در سراسر دنیا قیمت‌های خود را در بحبوحه افزایش قیمت کالا‌ها و حمل و نقل بالا برده‌اند. گزارشات نشان می‌دهد قیمت پرداخت شده به تولیدکنندگان چینی هم در ماه اوت بیشترین افزایش را طی ۱۳ سال گذشته داشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم