تاریخ: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۳۶
کد خبر: ۲۲۷۱۱۸
‌می‌متالز - شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۵هزار و ۳۸۲واحد افزایش، معادل ۰.۳۵ درصد رشد کرد.

به گزارش می‌متالز، در جریان معاملات بازار سرمایه در هفته گذشته طی ۵ روز معاملاتی تعداد ۴۹ میلیارد و ۱۳۵ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۴۲۴ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال در بیش از ۵ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۲۵۸ دفعه مورد معامله قرار گرفت که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۲۹.۶، ۳۱ درصد افت را نسبت به هفته قبل‌تر (که ۵ روز معاملاتی داشت) تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۳۷۶۴ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۷۴ هزار و ۹۰۶ میلیارد ریال نیز در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۲۶ و ۳۷ درصد افت همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۹ شهریورماه با ۵ هزار و ۳۸۲ واحد افزایش، معادل ۰.۳۵ درصد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۵۲۶ هزارو ۹ واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با ۱۰ هزار و ۷۲۳ واحد افزایش، معادل ۲.۳۵ درصد رشد کرد و رقم ۴۶۶ هزار و ۹۶ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۸ هزار و ۲۳۷ واحد کاهش به رقم ۱۱۴۴ هزار و ۴۴۰ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۸ هزار و ۹۰۸ واحد رشد، به عدد ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۹۶۷ واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۰.۷۱ درصد افت و شاخص بازار دوم با ۱.۶۶ درصد افزایش همراه شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده