تاریخ: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۰۳
کد خبر: ۲۳۱۲۶۷
‌می‌متالز - وزیر راه شهرسازی گفت: اراضی مناسب، ارایه تسهیلات ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومانی و ارایه خدمات رایگان و مناسب برای اجرای قانون جهش تولید در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

به گزارش می‌متالز، وزیر راه و شهرسازی از پرداخت وام ۳۵۰ میلیون تومانی در قانون جهش تولید مسکن خبر داد و گفت:استانداران در شناسایی اراضی دولتی با وزارت راه همراهی کنند.

رستم قاسمی با اعلام این‌که تعهد ما این است که ۴ میلیون مسکن طی چهار سال در کشور احداث شود که برای اینکار برنامه‌ریزی‌ها انجام و زمین‌هایی نیز پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: استانداران به عنوان مسئول شورای مسکن استان در شناسایی و معرفی اراضی دولتی وزارت راه را همراهی کنند. زمین‌های درون شهر‌ها که متعلق به دولت است باید شناسایی و به اداره کل استان اعلام شود.

سامانه ثبت نام متقاضیان مسکن هفته آینده آماده می‌شود

وی با بیان این‌که این اراضی با تغییر کاربری در اختیار دهک‌های یک تا ۵ جمیعتی برای اجرای طرح جهش تولید مسکن قرار خواهد گرفت، افزود: هفته آینده سامانه ثبت نام متقاضیان چهار میلیون واحد مسکونی قانون جهش تولید مسکن آماده خواهد شد.

وی ادامه داد: باتوجه به تجربیات مسکن مهر و مسکن ملی، در اجرای قانون جهش تولید مسکن، واحد‌های مسکونی در مناطقی که متقاضی وجود دارد، احداث خواهد شد و بنابراین جهش تولید مسکن بر اساس متقاضی محوری طراحی شده است.

ارائه تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی

وزیر راه شهرسازی گفت: اراضی مناسب، ارایه تسهیلات ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومانی و ارایه خدمات رایگان و مناسب برای اجرای قانون جهش تولید در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. در شهر‌های کوچک بنیاد مسکن آماده سازی زمین را انجام می‌دهد و به مردم برای احداث مسکن تخصیص می‌دهد. راه دیگر احداث مسکن در قانون جهش تولید با همکاری تعاونی‌ها و انبوه سازان است که در ین رابطه اقدام خواهد شد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی جماران (جی پلاس)

مطالب مرتبط