تاریخ: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۱۱
کد خبر: ۲۳۱۲۹۸
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۱۰هزارواحدی مواجه شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۴ میلیارد و ۹۲۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان در بیش از ۶۳۰ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۰ هزار و ۴۲۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۵۵ هزار و ۶۱۰ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و ارتباطات سیار ایران شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت تبریز با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۴۴۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۸ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان در ۶۶۴ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۹۷ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۷۸۲ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و مجتمع جهان فولاد سیرجان شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت شیراز، پالایش نفت لاوان و نفت پاسارگاد امروز بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم