تاریخ: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۱۹
کد خبر: ۲۳۱۴۶۱
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های داروسازی روزدارو، صنایع شیمیایی سینا و ایران مرینوس در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان و صنایع بهداشتی ساینا در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد یک هزار و ۸۶۹ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۵۷ هزار و ۴۸۰ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۵ میلیارد و ۲۵ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۴۶ میلیارد تومان در بیش از ۵۵۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های داروسازی روزدارو، صنایع شیمیایی سینا و ایران مرینوس بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های کاشی سعدی، سرمایه‌گذاری استان کردستان و کابل البرز بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران با معامله ۲ میلیارد و ۷۴۸ میلیون ورقه به‌ارزش ۲۸ هزار و ۶۶۶ میلیارد تومان در ۴۱۴ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۸۳۴ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های تولید و صادرات ریشمک، کی بی سی و قند شیروان قوچان و بجنورد بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم