تاریخ: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۲
کد خبر: ۲۳۱۹۳۹
‌می‌متالز - هفته گذشته سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت مجموعا ۶۷۶ هزار تومان (۵٫۵۷ درصد) کاهش قیمت داشت.

به گزارش می‌متالز، هفته گذشته شاخص کل ۴٫۷ درصد افت و شاخص هم‌وزن ۶٫۶ درصد کاهش را داشتند. افت بیشتر شاخص هم‌وزن نسبت به شاخص کل نشان می‌دهد هفته گذشته علاوه بر روند منفی گروه‌های بزرگ بازار گروه‌های کوچک هم از وضعیت خوبی برخوردار نبودند.

هفته گذشته با افت نماد‌های کوچک و بزرگ بازار، ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت هم کم شد. در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۱۱ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان رسید و این عدد هفته گذشته ۱۲ میلیون و ۱۹۴ هزار تومان بود. هفته گذشته سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت مجموعا ۶۷۶ هزار تومان (۵٫۵۷ درصد) کاهش قیمت داشت.

این در حالی است که حدود چهارده ماه است که فروش سهام عدالت متوقف شده و در شرایط اقتصادی فعلی سهامداران هر روز منتظر تصمیم مدیران بورسی هستند تا سهام خود را بفروشند.

پیشتر از این هم سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت گفت:‌مسوولان قبل، متأسفانه در یک طرح ناپخته آزادسازی سهام عدالت کاری کردند که ۱۹ میلیون نفر از مردم روش مدیریت مستقیم انتخاب کردند در حالی که در هیچ جای دنیا، مردم به صورت مستقیم وارد بورس نمی‌شوند، بلکه از طریق صندوق‌ها وارد می‌شوند و هجوم گسترده سهامداران عدالت برای فروش سهام ارزنده، یکی از عوامل مهم در ریزش شاخص بورس در سال گذشته بود.

منبع: تجارت نیوز