تاریخ: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۵۷
کد خبر: ۲۳۶۸۲۲
‌می‌متالز - مدل جدید فراری با الهام از ماشین‌های مسابقه قدیمی ساخته شده، اما ویژگی‌های مدرن جذابی به آن اضافه شده که محبوبیت آن را دو چندان می‌کند.

به گزارش می‌متالز، فراری به تازگی از آخرین مدل هایپرکار آیکونای خود رونمایی کرد. این مدل فراری دیتونا SP۳ نام دارد و این اسم را از مسابقه ۲۴ ساعته دیتونا در سال ۱۹۶۷ گرفته است. مسابقه‌ای که در آن سه ماشین فراری مقام‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. اساس طراحی این مدل از مدل‌های قدیمی ماشین‌های مسابقه‌ای گرفته شده است.

مدل جدید فراری رونمایی شد/ فراری دیتونا SP۳ چه ویژگی‌هایی دارد؟

موتور این خودرو نسخه‌ای از موتور ۸۱۲ شش و نیم لیتری V۱۲ است. این موتور حداکثر سرعت ۹۵۰۰ دور بر دقیقه دارد، اما نیرویی معادل حداکثر ۸۲۸ اسب بخار تولید می‌کند. این به این معنی است که مدل جدید فراری قدرت‌مندترین فراری غیرهیبریدی مخصوص جاده تاریخ است.

این مدل همچنین ۵۱۴ پوند فوت گشتاور نیرو تولید می‌کند و گیربکس ۷ سرعتی و دو کلاچه دارد. طبق گفته کمپانی فراری صفر تا صد این ماشین ۲٫۸۵ ثانیه بوده و در ۷٫۴ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

در اطراف موتور، شاسی از جنس مواد کامپوزیت قرار دارد و قسمت‌هایی مانند اتاقک اصلی بیشتر از فیبر کربنی ساخته شده است. فراری نگفته که به طور خاص از اجزای شاسی لافراری استفاده کرده است، اما گفته است از زمان لافراری ماشین جاده‌ای دیگری مانند این نساخته است.

مدل جدید فراری رونمایی شد/ فراری دیتونا SP۳ چه ویژگی‌هایی دارد؟

طبق گفته اتو بلاگ، شکل ماشین به طور مشخص از ماشین‌های قدیمی استقامتی مانند ۳۳۰ P۳ و P۴ الهام گرفته شده است. اما با ویژگی‌های مدرن مانند چراغ‌های ظریف و شیار‌های پشت ماشین.

داخل ماشین هم از ماشین‌های مسابقه الهام گرفته است. صندلی‌ها ثابت و بالشتک‌ها مستقیم به شاسی متصل هستند. ظاهرا صندلی‌ها درارتفاع کمتری نسبت به مدل‌های قبلی قرار گرفته‌اند و پدال‌ها و فرمان در ارتفاع‌های مختلفی قابل تنظیم هستند.

مدل جدید فراری رونمایی شد/ فراری دیتونا SP۳ چه ویژگی‌هایی دارد؟

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده