تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۵۷
کد خبر: ۲۳۶۹۴۰
‌می‌متالز - بعد از انتشار افسار گسیخته اوراق توسط دولت مجموع نقدینگی جذب شده منفی بوده و ترس از انتشار مجدد اوراق در بازه زمانی کوتاه مدت و فشار ناشی از آن روی قیمت تمامی سهم‌ها، برخی از سرمایه‌گذاران را کمی نگران کرده است.

به گزارش می‌متالز، به نظر می‌رسد باتوجه به وعده ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار، روز‌های منفی در بازار به زودی جای خود را به روز‌های مثبت بسپارد و کام سرمایه‌گذاران را اندکی شیرین کند.

محمدامین فرجادفر، مدیرمالی شرکت سبدگردان فراز گفت: باتوجه به محرکی قوی به نام شستا و خبر احتمال افزایش سرمایه آن، شاخص توانست اندکی روز‌های قرمز خود را به رنگ سبز تبدیل کند، اما بی‌شک عوامل دیگری نیز در این روند تاثیرگذار بوده که شامل ارزنده بودن قیمت سهام و نسبت p/e آنهاست.

وی افزود: حذف تدریجی ارز ۴،۲۰۰ تومانی نیز می‌تواند به بهبود سودآوری بعضی از شرکت‌ها کمک شایانی کند، ولی بی شک ابهامات موجود در رابطه با لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ و نحوه تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد که دولت وعده‌ی آن را داده و همچنین نتیجه مذاکرات برجام و ذکر این مطلب که بعد از انتشار افسار گسیخته اوراق توسط دولت مجموع نقدینگی جذب شده منفی بوده و ترس از انتشار مجدد اوراق در بازه زمانی کوتاه مدت و فشار ناشی از آن روی قیمت تمامی سهم‌ها، برخی از سرمایه‌گذاران را کمی نگران کرده است.

مدیرمالی شرکت سبدگردان فراز بیان کرد: به نظر می‌رسد باتوجه به وعده ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار، روز‌های منفی در بازار به زودی جای خود را به روز‌های مثبت بسپارد و کام سرمایه‌گذاران را اندکی شیرین کند.

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده