تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۴۷
کد خبر: ۲۳۶۹۹۷
‌می‌متالز - وزارت امور اقتصادی و دارایی به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران، در اطلاعیه‌ای شرایط حراج اوراق اسلامی دولت را اعلام کرد.

به گزارش می‌متالز، براساس این اطلاعیه، از همه نهاد‌های مالی از جمله شرکت‌های تأمین سرمایه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی دعوت شد، تقاضا‌های خود شامل مبلغ مورد درخواست و نرخ تعهد پذیره‌نویسی را در روز اعلامی در جدول فوق‌الذکر در سامانه مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (قابل دسترسی برای کارگزاران مجاز در سامانه معاملات فرابورس ایران) ثبت کنند.

همچنین حداقل حجم هر سفارش برابر با پنج هزار میلیارد ریال است.

طبق هماهنگی‌های انجام شده با سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت مظنه در سامانه مذکور ازسوی نهاد‌های واجد شرایط به منزله قبول تعهد خرید بوده و در صورت استنکاف از ایفای تعهدات اعلامی در موعد مقرر، مشمول قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

نهاد‌های مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار با رعایت مفاد اساسنامه و مقررات ناظر بر فعالیت نهاد‌های مالی می‌توانند نسبت به ثبت مظنه در سامانه مذکور اقدام کنند.

وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش تمام یا بخشی از درخواست‌های ثبت شده مختار است. همه متقاضیانی که پیشنهاد‌های آن‌ها مورد تایید قرار می‌گیرد، موظفند حداکثر تا دو روز کاری پس از اعلام، نسبت به ارائه نسخه‌های تکمیل شده قرارداد‌های تعهد پذیره نویسی و سایر مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام کنند.

بایستی همه سفارش‌ها به صورت "معتبر تا لغو" (Good till Cancel) در سامانه ثبت شود. عامل فروش اوراق فوق‌الذکر ایستگاه معامله‌گر مستقل بانک مرکزی است.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی تجارت بین الملل (اگزیم نیوز)

عناوین برگزیده
صمت سوریه
وزیر صنعت، معدن و تجارت در رأس هیأتی از فعالان اقتصادی وارد دمشق شد

صمت سوریه